Авторські статтіЗдоров'я

Розумові здібності залежать від зайвої ваги – вчені

Вчені провели дослідження, яке показало, що люди з надмірною вагою мають досить низькі розумові здібності. Також зі збільшенням ваги зростає здатність розвитку деменції.

Фахівці з Прінстонського університету (США) провели цікаве дослідження, яке було спрямоване на вивчення залежності ваги людини і його розумових здібностей. Отримані результати були опубліковані в спеціалізованому науковому журналі Science News.

Повідомляється, що учасниками експерименту були як миші, так і люди. Їх поділили на дві групи, перша з яких харчувалася висококалорійною їжею, а друга – строго по раціону, який не дозволяв додати вагу. Виявилося, що за три місяці представники першої групи додали до 40% від початкового ваги. Учені також провели дослідження функціонування мозку учасників експерименту до його початку і після, виявилося, що у тих, хто додав у вазі, розумові здібності значно знизилися.

Також в клітинах мозку гризунів значно додалося кількість мироглій, які виконують захисну функцію. Саме вони не дають сигналами швидко проходити по нервових волокнах, а при сильному ожирінні, мироглії формують виступи на клітинній мембрані – дендритні шипики, які і формують зв’язки між нейронами. Такі зміни в мозку призводять до зменшення кількості нейронних ланцюжків, що і сприяє зниження когнітивних функцій.

Таким чином, для активної роботи головного мозку необхідно стежити за своєю вагою.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України