Розумові здібності залежать від зайвої ваги – вчені

Вчені провели дослідження, яке показало, що люди з надмірною вагою мають досить низькі розумові здібності. Також зі збільшенням ваги зростає здатність розвитку деменції.

Фахівці з Прінстонського університету (США) провели цікаве дослідження, яке було спрямоване на вивчення залежності ваги людини і його розумових здібностей. Отримані результати були опубліковані в спеціалізованому науковому журналі Science News.

Повідомляється, що учасниками експерименту були як миші, так і люди. Їх поділили на дві групи, перша з яких харчувалася висококалорійною їжею, а друга – строго по раціону, який не дозволяв додати вагу. Виявилося, що за три місяці представники першої групи додали до 40% від початкового ваги. Учені також провели дослідження функціонування мозку учасників експерименту до його початку і після, виявилося, що у тих, хто додав у вазі, розумові здібності значно знизилися.

Також в клітинах мозку гризунів значно додалося кількість мироглій, які виконують захисну функцію. Саме вони не дають сигналами швидко проходити по нервових волокнах, а при сильному ожирінні, мироглії формують виступи на клітинній мембрані – дендритні шипики, які і формують зв’язки між нейронами. Такі зміни в мозку призводять до зменшення кількості нейронних ланцюжків, що і сприяє зниження когнітивних функцій.

Таким чином, для активної роботи головного мозку необхідно стежити за своєю вагою.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

15 + 20 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh