Розпочалася зачистка політичного Олімпу

Наприкінці жовтня Одеса жила в очікуванні появи указу Віктора Януковича про звільнення з посади голови Одеської облдержадміністрації Едуарда Матвійчука.

Фактично його вже відправили у відставку одеські журналісти, розповсюдивши таке повідомлення у кількох електронних ЗМІ міста. Підхопивши їхню інформацію, найбільш скорі на коментарі політологи враз заявили, що вони цього й очікували. На думку Вадима Карасьова, відставка Матвійчука безумовно пов’язана з подіями, що відбуваються довкола Ігоря Маркова. «Сьогодні Одеса стала плацдармом реалізації в Україні проросійської політики, тож центральна влада має взяти місто під контроль, щоб погасити антиукраїнську хвилю, яка вже накочується», – стверджує політолог.

У самій же Одесі, як кажуть, земля повнилася слухами, що губернатор почав пакувати валізи, як тільки-но було заарештовано Маркова. Бійка, що сталася біля обласного управління МВС між його прихильниками й міліцією та беркутівцями, відмова Матвійчука стати на захист лідера партії «Родіна» показали продажність губернатора, який під час парламентських виборів спонсорував і всіляко підтримував саме Маркова. Це йому нагадали тепер прихильники заступника голови облради Олексія Гончаренка, який був офіційним кандидатом у нардепи від ПР у 133-му окрузі, де були фальсифіковані 6038 бюлетенів а голоси його виборців були викрадені. Цими днями у підконтольних Гончаренку ЗМІ з’явилася стаття «Справа Маркова — осиковий кілок у кар’єру одеського губернатора». У ній Матвійчука названо «невмілим інтриганом і ляльководом», який під час виборів протягнув у парламент «свого дружка й партнера непрогнозованого Маркова».

Сам Матвійчук відмовився коментувати «одеські плітки» щодо своєї відставки, але й не спростовував їх, заявивши, що указу про його відставку поки що немає. Та схоже, перестановки у владних кабінетах Одеси неминучі. Одесити давно ждуть-не діждуться, коли крісло мера міста звільнить «за власним бажанням» і Олексій Костусєв. І ось 31 жовтня це звершилося. За повідомленням муніципальної інформаційної агенції, міський голова Одеси подав заяву про складення своїх повноважень в адміністрацію президента. Хоч коментарі поки що відсутні, та всі розуміють, що це теж пов’язано зі скандалом довкола Ігоря Маркова – одного з найближчих соратників Костусєва. Тож Янукович усерйоз заходився зачищувати політический Олімп Одещини.

Коли повідомлення про відставку мера було зачитане під час одеської прес-конференції народних депутатів Едуарда Гурвіца і його партійного лідера Віталія Кличка, присутні стали аплодувати. А екс-мер Гурвіц у своєму коментарі зауважив, що відставка нинішнього мера є абсолютно закономірною, але запізнілою: «Минулі три роки завдали Одесі великої шкоди. Це втрачений для міста час», — сказав він.

Увесь день 31 жовтня Одеса жила в очікуванні звісток із Банкової, куди цього дня було викликано «на килим» Костусєва та Матвійчука. Під вечір з’явилося не підтверджене повідомлення, що слідом за мером, заяву про складення повноважень уже написав і губернатор. Потім стали поширюватися припущення, що Янукович навряд чи вистрілить дуплетом і одночасно позбавить Одесу й область очільників. А ще думали-гадали, хто ж тепер стане головою Одеської ОДА і зійшлися на думці, що ймовірний претендент на місце губернатора – колишній голова Одеської обласної ради Микола Скорик.

Загалом жителі міста схвально розцінюють процес зачистки й оновлення місцевої владної верхівки. Українська громадськість вважає Матвійчука та Костусєва затятими українофобами. Адже це з їхньої ініціативи у місті й області російській мові було надано статус регіональної, саме вони ініціювали численні «російські» та «антифашистські» марші, завжди підтримували російські шовіністичні організації. Врешті-решт Одесу вже стали сприймати в Україні як своєрідний форпост «русского міра». Якби не почався процес підготовки до євроінтеграції, підтриманий на державному рівні, то так би тривало й надалі. Але, як вважають місцеві націоналісти, мало позбавити посад друзів і подільників Маркова, разом із ним вони заслуговують на притягнення до кримінальної відповідальності.

Сергій Горицвіт.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh