Яремче повністю відмовилось від мобільного зв’язку, ставши єдиним таким місто у країні

Міська рада Яремчі (Івано-Франківська область) під тиском мешканців міста ухвалила рішення про демонтаж обладнання мобільного зв’язку і залишила місто без мобільного покриття мережі Київстар і МТС. Про це розповів перший заступник міського голови Яремчі Юрій Бодоряк. 

“У місті Яремче більше півроку тому з’явилася ініціативна група жителів міста, які виступили за заборону встановлення обладнання мобільного зв’язку (обладнання встановлено на димовій трубі біля міської лікарні). Там розміщено обладнання мереж Київстар і МТС, була угода і вони встановили його ще в 2004 році. протягом цього часу нормально все функціонувало, але громадяни створили ініціативну групу, тривалий час ми пояснювали, говорили, які можуть бути наслідки цієї проблеми, що вона спричинить за собою певний негатив, але люди наполягали”, – розповів Бодоряк .

У зв’язку з цим на сесії міськради прийняли рішення і демонтували обладнання .

Заступник глави Яремчі розповів, що причиною незадоволення людей став нібито зростання кількості випадків захворювання на рак. “Ми зверталися до санепідстанції, але ніяких досліджень лабораторних немає, сказали, що дійсно перевищена норма опромінення і все, але все-таки під тиском громадськості було прийнято таке рішення”, – сказав Бодоряк .

Рішення було прийнято 26 вересня, а демонтаж обладнання провели в жовтні. Реакція мобільних операторів не змусила себе чекати – вони не бажають переносити обладнання в інше місце і мають намір подати до суду на міськраду.

“На превеликий жаль, реакція мобільних операторів не є адекватною. Мобільні оператори ведуть себе злегка зухвало. Їм були запропоновані декілька альтернативних ділянок, але вони не налаштовані на те, щоб вирішувати проблему. Вони мають намір з нами судитися”, – сказав Бодоряк .

Він засудив таку категоричність мобільних операторів, але при цьому висловив надію, що населення міста зрозуміє, який збиток їхньому бізнесу та туристичній сфері міста завдає відсутність мобільного зв’язку і, можливо, ініціатива з демонтажу обладнання буде переглянута.

У 2011 році експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) вперше заявили про можливий зв’язок використання мобільного телефону з розвитком раку мозку. Ризик виникнення злоякісної пухлини збільшується від використання стільникових телефонів.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh