Новини з Австрії

Російські агенти втекли з Чехії через Відень

Відень як центр холодної війни між Чехією і Росією в шпигунському трилері про підірваний склад боєприпасів

З’ясувалося, що втеча двох «агентів-вбивць», які також вважаються відповідальними за ефектну, але не ефективну отруйну атаку на перебіжчика у Великобританії, сталася через мегаполіс на Дунаї.

Відень через його  центральне геополітичного положення в Європі вважався столицею шпигунів не тільки після зйомок фільму «Третя людина». Знову і знову австрійська сецслужба по захисту конституції вказує на незвично велику кількість розвідників в різних посольствах Відня. Тепер метрополія на Дунаї виявилася в центрі кримінального скандалу між секретними службами Чехії та Росії.

Виявилося, що ці два офіцера, через сім років після вибуху чеського заводу боєприпасів з двома загиблими, оголошені в розшук владою Чехії, як повідомляється, зникли на свою батьківщину з віденського аеропорту Швехат. Це відбулося всього через кілька годин після вибуху. Напевно, з відома посольства Росії у Відні.

Після цієї справи між Москвою і Прагою почалася холодна війна. Сусіди Австрії зажадали 18 російських дипломатів покинути їхню країну. Росія вислала відразу 20 співробітників посольства Чехії, дозволивши залишитися тільки п’ятьом.

Повідомлялося також, що двоє передбачуваних московських співробітників несуть відповідальність за атаку з отрутою на перебіжчика з їх власних рядів в Великобританії. Сергій Скрипаль, також колишній полковник сумно відомої російської військової розвідки, і його дочка ледь пережили атаку із застосуванням нейротоксин Новачок.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України