Новини з Австрії

Сильний землетрус струсонув Нижню Австрію і Відень

За даними Центрального інституту метеорології і геодинаміки (ZAMG), у вівторок о 18:25 на півдні Нижньої Австрії відбулося «потужний землетрус». Він мав серйозну силу в 4,7 бала за шкалою Ріхтера. За даними інституту, це землетрус було найсильнішим у Віденському басейні за останні 20 років. Епіцентр землетрусу знаходився на глибині 3 км. За даними ZAMG, вібрації явно відчувалися в районі епіцентру навколо Начбах-Лойперсбах (район Нойнкірхен, 11 км від Wr. Neustadt, в 4 км від Нойнкірхен). Також в Вінер Нойштадт, Нойнкірхене, Глогніце землетрус було чітко помітним.

Землетрус також відчувався на більшій частині Австрії і навіть в Словаччині. На платформі коротких повідомлень Twitter багато користувачів повідомили, що вони відчули землетрус і в Відні. «Землетрус відчули люди в районі Братислави на верхніх поверхах багатоквартирних будинків», – сказав Крістіан Чіксай зі Словацької академії наук. Європейсько-середземноморський сейсмологічний центр (EMSC) навіть отримав свідчення очевидців із Загреба, Хорватія.

Землетрус був сильнішим, ніж більшість інших землетрусів на півдні Нижньої Австрії. В районі Нойнкірхен спочатку навіть передбачалися пошкодження будівель. Пізніше глава району Йозеф Хубер заявив, що пожежні бригади на виклики не виїжджали. Відомих пошкоджень немає.

В останні кілька років на півдні Нижньої Австрії часто траплялися невеликі землетруси з магнітудою від 2 до 3,5. Останній землетрус з пошкодженням будівель сталося в 1972 році в Зеебенштайн (Нойнкірхен) з магнітудою 5,3. Тоді постраждали навіть будівлі у Відні.

Служба землетрусів ZAMG попросила очевидців повідомити про свої спостереження. Онлайн-форму можна знайти на сайті ZAMG. Письмові звіти також можна надсилати поштою (ZAMG, Hohe Warte 38, A-1190 Vienna) або через новий додаток «QuakeWatch Austria».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України