Сильний землетрус струсонув Нижню Австрію і Відень

За даними Центрального інституту метеорології і геодинаміки (ZAMG), у вівторок о 18:25 на півдні Нижньої Австрії відбулося «потужний землетрус». Він мав серйозну силу в 4,7 бала за шкалою Ріхтера. За даними інституту, це землетрус було найсильнішим у Віденському басейні за останні 20 років. Епіцентр землетрусу знаходився на глибині 3 км. За даними ZAMG, вібрації явно відчувалися в районі епіцентру навколо Начбах-Лойперсбах (район Нойнкірхен, 11 км від Wr. Neustadt, в 4 км від Нойнкірхен). Також в Вінер Нойштадт, Нойнкірхене, Глогніце землетрус було чітко помітним.

Землетрус також відчувався на більшій частині Австрії і навіть в Словаччині. На платформі коротких повідомлень Twitter багато користувачів повідомили, що вони відчули землетрус і в Відні. «Землетрус відчули люди в районі Братислави на верхніх поверхах багатоквартирних будинків», – сказав Крістіан Чіксай зі Словацької академії наук. Європейсько-середземноморський сейсмологічний центр (EMSC) навіть отримав свідчення очевидців із Загреба, Хорватія.

Землетрус був сильнішим, ніж більшість інших землетрусів на півдні Нижньої Австрії. В районі Нойнкірхен спочатку навіть передбачалися пошкодження будівель. Пізніше глава району Йозеф Хубер заявив, що пожежні бригади на виклики не виїжджали. Відомих пошкоджень немає.

В останні кілька років на півдні Нижньої Австрії часто траплялися невеликі землетруси з магнітудою від 2 до 3,5. Останній землетрус з пошкодженням будівель сталося в 1972 році в Зеебенштайн (Нойнкірхен) з магнітудою 5,3. Тоді постраждали навіть будівлі у Відні.

Служба землетрусів ZAMG попросила очевидців повідомити про свої спостереження. Онлайн-форму можна знайти на сайті ZAMG. Письмові звіти також можна надсилати поштою (ZAMG, Hohe Warte 38, A-1190 Vienna) або через новий додаток «QuakeWatch Austria».

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

15 − five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh