ЄС|NATO

Російська агресія перетворила Донбас в колонію

   Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр знову говорить про погіршення ситуації на Донбасі і закликає сторони конфлікту повернутися до дотримання мінських домовленостей. У цій заклопотаності є логіка – європейцям важко зрозуміти, чому Москва не шукає шляхів виходу зі сформованої ситуації. І вони досі не можуть повірити в те, що для Путіна війна – це і є такий шлях.

Справді, що отримає Путін, якщо ситуація на Донбасі врегулюється навіть за нинішньої лінії протистояння України і російських маріонеток? Або самопроголошені республіки починають домовлятися з Києвом про своє майбутнє існуванні – і тоді їх неспроможність стане очевидною буквально через кілька тижнів, тому що у всьому – від соціальних виплат до поставок продукції – ДНР і ЛНР залежатимуть від України. Або, навпаки, ніяких домовленостей не буде, ДНР і ЛНР відгородяться від Києва – і тоді зміст сотень тисяч нових нахлібників новим тягарем ляже на російський бюджет. Бюджет, зауважу, що тріщить по швах.

В цьому і в тому, і в іншому випадку ніякого реального впливу на майбутнє України окуповані території не матимуть. Російська агресія позбавила Донбас статусу рівноправного учасника політичного процесу і перетворила на колонію. І врегулювання може вирішити тільки одне – чиєю колонією буде Донбас – української чи російської.

Путіну ж потрібно зовсім інше – щоб Донбас стримував європейську та євроатлантичну інтеграцію України. Щоб саме існування Донбасу в невизначеному статусі не давало Україні можливості нормально розвиватися. А це означає, що збройна конфронтація триватиме стільки, скільки це не заважатиме існуванню самого російського режиму.

Тому ніякого реального переговорного процесу не буде. Єдине, що може допомогти Донбасу і Україні – це нові санкції проти Росії і подальше падіння цін на нафту. Путін отямиться тільки тоді, коли мова піде про його власне виживання – але ні хвилиною раніше.

Джерело: NEWSru.ua.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.