Подорожі

Ісландія – особливості проживання

Середньостатистичній людині відомо про Ісландію не так багато: те, що це один з найбільш малонаселених островів, і інші нудні факти з підручника географії. Напевно ви не знали, що в країні до 1989 року панував сухий закон, а на природі заборонено гуляти і кататися на машині, де заманеться.

Ось що розповідають місцеві про проживання в Ісландії

https://www.instagram.com/p/B3uvDhLJbpt/

  • У 1908 році жителі країни проголосували за заборону всіх алкогольних напоїв, а через 7 років відповідний закон набув чинності. Через роки були зроблені деякі послаблення, але пінне раніше не було легалізовано. Закон про міцне пиво (міцніше 2,25 %) прийняли лише 1 березня 1989 року. З тих пір ця дата вважається національним Днем пива: у цей день барі відкриті до ранку, а про годиться випити стільки хмільного, скільки вони зможуть.

https://www.instagram.com/p/B2h7L5VBEwh/

  • Хаукарль – ісландське національне блюдо з м яса гренландської акули (воно отруйне), про який кажуть “на смак як смерть”. Все тому, що у цієї риби немає нирок. Акулу закопують в землю на 6-12 тижнів, після чого 2 місяці витримують на свіжому повітрі.
  • Прізвище дитини в Ісландії починається з імені батька з додаванням в кінці son (“син”) або dottir (“дочка”). Якщо в сім’ї двоє дітей різної статі, то і прізвища у них будуть відрізнятися.

https://www.instagram.com/p/BnbfOp8gJ0j/

  • Автобуси в Рейк’явіку ходять точно за розкладом: у будні — до першої години ночі, у вихідні — до 3 годин. Квиток в столичній зоні коштує близько 100 гривень, а якщо розплачуєтеся готівкою, не зможете отримати решту — краще користуватися додатком.
  • В Ісландії немає жодного ресторану mcdonald’s. Заклад був у Рейк’явіку до 2008 року, але після економічної кризи мережа вирішила покинути країну. Згодом його місце зайняли місцеві мережі або спритніші світові конкуренти.

https://www.instagram.com/p/BvZ3OUYFtbH/

  • Єдиний у світі фаллологічний музей знаходиться в Рейк’явіку. У ньому виставлені статеві органи ссавців, які жили в Ісландії, і не тільки. У колекції — «експонати» від миші до синього кита, а з 2011 року виставлений і «примірник» людини.

Русскоязычные девушки рассказали, как им живется в Исландии и какие местные традиции их изумляют

Дещо про помилки, які багато поширюють:

  • «Ісландці всі один одного знають, тому люди залишають ключі в машині і вдома не замикають» — точно не у Рейк’явіку. Ніхто не застрахований від нехороших людей, всі вже давним-давно і вдома закривають, і машини замикають, і взагалі стали менш довірливими. Рівень злочинності тут, звичайно, нижче, ніж у багатьох країнах, але погані люди є скрізь. У нас в районі нещодавно була серія зломів, у людей крали цінні речі. У кого-то навіть коралі вкрали з акваріума (знайшлися ж фахівці!). Так що казочка хороша, але не така вже й правдива.
  • Де завгодно намет ставити не можна — тільки в спеціально відведених кемпсайтах. Єдине виключення: якщо ви йдете пішки або їдете на велосипеді і не можете фізично дістатися до наступного кемпсайта. Тут майже вся земля чия-то і треба питати дозволу у фермера, якщо раптом ви хочете влаштуватися на ночівлю поблизу від його фермі.

Русскоязычные девушки рассказали, как им живется в Исландии и какие местные традиции их изумляют

  • «Ельфи і тролі! Жителі Ісландії здебільшого вірять у ельфів і тролів і радяться з чаклунами, якщо потрібно прокласти дорогу або побудувати будинок» — ви серйозно?! Може, звичайно, і досі є такі люди де-небудь в сільській глушині, але їх, напевно, на пальцях можна перерахувати. Якщо запитати пересічного ісландця, він тільки посміється над вами.

Русскоязычные девушки рассказали, как им живется в Исландии и какие местные традиции их изумляют

Якщо ви плануєте коли-небудь відвідати Ісландію, вивчіть правила поведінки. Наприклад, якийсь блогер з Росії всі ці правила і закони порушив:

  • Їзда по бездоріжжю (поза офіційних доріг) суворо заборонено. Чи допустима, ви їдете за південь, побачили пустелю з чорним піском і вам дуже захотілося по ньому прокататися — цього робити не можна. Якщо раптом вас зловлять — доведеться заплатити штраф від 150 тис. крон і більше.
  • За мохом топтатися теж не можна. Мох зростанні або відновлюється після ушкодження дуже і дуже довго, десятиліттями. Боріться зі своїм бажанням пострибати по м’яких мохів.

Русскоязычные девушки рассказали, как им живется в Исландии и какие местные традиции их изумляют

  • В Ісландії раніше вважалося, що є всього 2 сезону: зима і літо. Ну, в принципі, вони мають рацію, з місцевого-то погодою. До речі, головне оману про Ісландії — саме вона. У всіх моїх друзів і людей, які приїжджають сюди, створюється враження, що тут завжди холодно, дощить і туманно. Насправді сонце в Ісландії я бачу значно частіше, ніж у рідному Петербурзі.
  • До середини травня, якщо достатня часто ходити в басейн в сонячну погоду, вже можна бути цілком собі засмаглим і радісною людиною. Туманна і дощова Ісландія виглядає просто чудово на фотографіях, але як же чудово сонячне літо!

Русскоязычные девушки рассказали, как им живется в Исландии и какие местные традиции их изумляют

  • Ось де справжнє усамітнення: в західних фіордах майже немає туристів, навіть влітку. Сюди їздять самі ісландці (ну і в східні фіорди теж, тому що там влітку зазвичай найтепліше). Західні фіорди — моя найулюбленіша частина Ісландії, напевно, ще й тому, що це перше місце в Ісландії, куди я поїхала 4 роки тому.

Русскоязычные девушки рассказали, как им живется в Исландии и какие местные традиции их изумляют

  • Це Гротта, найдоступніший маяк у Рейк’явіку (а вірніше в Селтьярнарнесе, який чомусь не частина Рейк’явіка, а окремий передмістя). Саме сюди приїжджають натовпи туристів насолодитися північним сяйвом (коли не дуже-то хочуть виїжджати з міста).
  • Моя порада: якщо ви в Рейк’явіку і хочете насолодитися сяйвом без сотні людей навколо і пробок — їдьте на поле для гольфу, яке знаходиться на протилежній стороні півострова від маяка. Там досить темно і людей буде в кілька разів менше. І після небесного шоу ви не будете стояти 20 хвилин на одному місці без можливості виїхати.

Русскоязычные девушки рассказали, как им живется в Исландии и какие местные традиции их изумляют

  • Відкриті басейни — велика любов і гордість ісландців. У кожному районі Рейк’явіка є власний басейн. Мій самий улюблений — «Вестурбаерлойг». У ньому добре все: і гарячі ванни, і масаж, і сам басейн. Найбільший басейн Рейк’явіка — «Лейгардалслейг». Доріжки там 50 метрів, є дитячий басейн, гірка і гаряча ванна з морською водою.
  • Окремо варто відзначити термальний пляж в межах міста. Там можна поплавати в океані і посидіти в гарячому джерелі. Також там є сауна і роздягальні з душем — ісландці дуже педантичні в цьому питанні. Перед басейном обов’язково треба прийняти душ і помити всі зони, зазначені на картинці, витертися насухо перед тим, як увійти тому в роздягальню.

Русскоязычные девушки рассказали, как им живется в Исландии и какие местные традиции их изумляют

  • Фраза «У вихідні їдемо на дачу» в Ісландії звучить дивно і кумедно. Однак дача на те і дача — туалет на вулиці, і вода з крана не тече. Зате можна ввечері запалити свічки і всім разом складати пазл (тому що інтернет толком не ловити і доводитися шукати собі заняття, щоб не померти від нудьги).
  • Якщо в Рейк’явіку в цілому досить тихо (набагато тихіше, ніж у Києві, наприклад), то на дачі тиша просто приголомшливо красива. Тільки рідкісні машини чути далеко, та лебеді на озері кричати.

Русскоязычные девушки рассказали, как им живется в Исландии и какие местные традиции их изумляют

  • Щороку 24 жовтня жінки Рейк’явіку залишають свої робочі місця у 14:55, щоб взяти участь у демонстрації проти нерівної оплати праці жінок і чоловіків. Навіть незважаючи на найвищі показники гендерної рівності у світі, жінки в Ісландії заробляють в середньому на 15-20 % менше від чоловіків.

Як ви уявляли собі Ісландію та ісландців? У чому ваші уявлення збіглися чи ні з фактами з цієї статті?

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України