Дитяча література може бути різною і вже давно не зводиться тільки до казок або легенд. Різноманітні легкі енциклопедії та хрестоматії також зараховують до дитячої літератури, тільки вони написані в доступній формі і прикрашені барвистими різними зображеннями. Вони допомагають малюкам усвідомлювати закони природи, історію, біологію та інші науки в цілком доступному для дитячого розуму викладі.
Вибираючи дитячу літературу, необхідно враховувати те, що вона повинна нести в собі тільки позитивний заряд і повчальну інформацію. Тому варто особливо ретельно купувати дитячу літературу, яка не просто займе дитину на пару годинок, а й допоможе їй усвідомити моральні принципи, закони життя і зразки поведінки.
Всіма улюблені казки – це відмінна література, яка читається дітьми всього світу ось уже скільки років. Вони барвисті, емоційні і бадьорі і володіють тільки позитивною енергією, що особливо цінується педагогами і вихователями.
Не варто нехтувати і сучасною літературою, так як вона влаштована під сучасні принципи життя і більш доступна для розуміння сучасним малюкам. Казки сучасних письменників добре впливають на дитячу підсвідомість, закладаючи в них основні життєві принципи і приклади наслідування.
Батьки, які з недовірою ставляться до дитячої літератури, ризикують виховати неосвічену дитину, яка буде сприймати тільки персонажів з комп’ютерних ігор і сучасних кумирів естради. А це відіб’ється і на життєвій поведінці і на подальшому формуванні характеру, причому відбитися може вкрай негативно.
Дитяча література займає значне місце у вихованні кожної дитини, так як має можливість безпосередньо впливати на психіку дитини, її життєву лінію поведінки і еталони її наслідування.