Риби можуть бачити оптичні ілюзії

Вчені з Австралії виявили, що риби здатні бачити і реагувати на оптичні ілюзії також, як і людина. Це свідчить про досить схожоме сприйняття людей і багатьох тварин.

Дослідники з Квінслендського інституту, спільно зі своїми колегами з університету Квінсленда, провели незвичайний тест, в якому вивчалося зорове сприйняття риб сімейства спинорогих. Для початку вчені навчили водоплавних підпливати до кольорового квадрата, після чого давали їм заохочення у вигляді їжі. Далі тест був трохи ускладнений і з’явилося кілька кольорових пластин, але риби мали підпливати виключно до помаранчевого і коричневого.

Примітно, що в цьому випадку їх розділили на дві пари, кожна з яких отримувала винагороду саме за «свій» квадрат. Після цього фахівці розмістили популярну оптичну ілюзію, на якій дві кольорові панелі, які є повністю ідентичними по яскравості і кольору, на різних площинах виглядають зовсім по-різному. Дивно, але риби також помітили видиму різницю і під час проведення тесту вони реагували на ілюзію.

Подібний експеримент дозволив довести, що сприйняття людей і деяких тварин практично нічим не відрізняється. Незважаючи на це, у риби помітно більш проста нервова система і вивчити її набагато простіше. Примітно, але вчені досі не знаю точного механізму, через який людський мозок чутливий до оптичних ілюзій.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh