Авторські статтіНовини

Риби можуть бачити оптичні ілюзії

Вчені з Австралії виявили, що риби здатні бачити і реагувати на оптичні ілюзії також, як і людина. Це свідчить про досить схожоме сприйняття людей і багатьох тварин.

Дослідники з Квінслендського інституту, спільно зі своїми колегами з університету Квінсленда, провели незвичайний тест, в якому вивчалося зорове сприйняття риб сімейства спинорогих. Для початку вчені навчили водоплавних підпливати до кольорового квадрата, після чого давали їм заохочення у вигляді їжі. Далі тест був трохи ускладнений і з’явилося кілька кольорових пластин, але риби мали підпливати виключно до помаранчевого і коричневого.

Примітно, що в цьому випадку їх розділили на дві пари, кожна з яких отримувала винагороду саме за «свій» квадрат. Після цього фахівці розмістили популярну оптичну ілюзію, на якій дві кольорові панелі, які є повністю ідентичними по яскравості і кольору, на різних площинах виглядають зовсім по-різному. Дивно, але риби також помітили видиму різницю і під час проведення тесту вони реагували на ілюзію.

Подібний експеримент дозволив довести, що сприйняття людей і деяких тварин практично нічим не відрізняється. Незважаючи на це, у риби помітно більш проста нервова система і вивчити її набагато простіше. Примітно, але вчені досі не знаю точного механізму, через який людський мозок чутливий до оптичних ілюзій.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України