Авторські статтіТехно

Зв’язок з посадковим зондом Schiaparelli на Марсі зник за 50 секунд до зіткнення

Зонд Schiaparelli, що здійснив посадку на Марсі 19 жовтня, був зруйнований. До таких висновків прийшли експерти з Європейського космічного агентства, уточнивши, що сигнал з модулем зник ще за 50 секунд до наближення до пункту призначення.

Вони акцентували увагу на тому, що ймовірність знищення зонда дуже велика. Це робить його подальше використання неможливим, підкреслили фахівці. Відзначається, що космічний апарат не зміг здійснити м’ягку посадку, в результаті чого впав на поверхню Марса зі швидкістю більше 300 км/год. Незважаючи на ретельний аналіз експертів, зонд пішов по іншій траєкторії і не передав свої дані орбітальному апарату TGO і Mars Express.

Вчені підкреслили, що вся ситуація з відправкою зонда є безрадісною, тому необхідно готувати наступну відправку пристрою на поверхню Марса. Антена, розташована на Землі, насилу змогла зафіксувати вихідний сигнал Schiaparelli. Фахівці уточнили, що зонд вийшов з ладу, про це свідчить шум під час входження в атмосферу Червоної планети і припинення реагування модуля за 50 секунд до посадки.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України