Автоновини

“Рятувальний жилет”: що робити “євробляхерам” після 1 січня? Інструкція

Вже 1 січня 2020 року закінчується термін відтермінування покарання для власників нерозмитнених авто. Це означає, що після нового року кожен з них ризикує бути оштрафованим на 170 000 грн.

Однак в організації Авто Євро Сила вирішили прийняти деякі заходи, щоб не допустити масових штрафів. На своїй сторінці у фейсбуці активісти опублікували відео, в якому розповіли, який необхідно мати пакет документів, щоб не отримати штраф при перетині кордону або ж на внутрішніх пунктах митниці. Що стосується поліції, її боятися не варто – у МВС немає доступу до митних баз, тому за використання нерозмитненого авто “копі” штрафувати не можуть.

Рекомендації Авто Євро Сили являють собою “рятувальний жилет”. Суть його полягає в тому, що митникам потрібно надати пакет документів, який свідчить про те, що власник авто на єврономерах підготував машину до розмитнення і тепер він чекає закон про доступне розмитнення, який активісти вимагають від влади вісь вже як кілька місяців.

Список цих документів виглядає наступним чином:

  • договір купівлі-продажу;
  • документ, що підтверджує зняття з обліку автомобіля;
  • сертифікат відповідності;
  • договір з брокером.

У Авто Євро Силі запевняють якщо ці документи пред’явити на митниці, то справа про адміністративне правопорушення не буде порушена як мінімум до тих пір, поки не з’явиться закон про доступне розмитнення. Однак потрібно розуміти, що така процедура не передбачена жодним державним законом або актом, хоча не виключено що вона вже узгоджена з владою.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України