Авторські статті

Смолій: Зе-команда наступає на українську мову

НАСТУП НА МОВУ від Зе-команди

Ось ще дві мовні норми, які законопроектом «Про медіа» намагаються вивести з-під дії мовного закону.

Перше. Це норма про кіноматографію. Наразі ця норма виглядає наступним чином:

«Розповсюдження державної та інших мов при розповсюдженні та демонструванні фільмів визначаються Законом України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

У законопроекті від «слуг народу» пропонується регулювати питання кіноматографії лише законом про медіа, а не мовним законом де чітко вказано якою мовою мають бути фільми та серіали вироблені в Україні.

Друге. Ще більш ганебним є те, що у законопроекті фактично хочуть знову повернутися до російськомовної преси.

З 2022 року, згідно з мовним законом всі друковані ЗМІ повинні мати україномовний варіант.

 

Законопроект від «слуг народу» передбачає наступну норму:

  • «Друковані та онлайн-медіа в Україні видаються (виходять) державною мовою, а також іншими мовами, в порядку визначеному законами України” на противагу іншій нормі в мовному законі:
  • «Видання друкованих засобів масової інформації, зареєстрованих в Україні, здійснюється державною мовою.
  • Застосування мов у друкованих засобах масової інформації визначає Закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Тобто формуться підґрунтя до вилучення норми про україномовну пресу.

Вчора я таож писав про дві інші норми, які фактично вихолощують та нівелюють мовний закон. Вони стосуються мовни на радіо та телебаченні.

Законопроектом «про медіа» передбачається знищення норми «Закону про мову» про 90% української на радіо. Ця норма має вступити в дію у 2024 році.

Більше того, у законопроекті «про медіа» взагалі практично немає згадок про Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Підсумовуючи, фактично творці нового законопроекту «про медіа» фактично намагаються вихолостити закон про мову в частині телебачення, радіо, кіноматографу та друкованих ЗМІ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України