Авторські статтіНовини

«Реал Мадрид» заради грошей знімає з герба хрест

П’ятдесят мільйонів євро – стільки заробив знаменитий «Реал» за зняття хреста, який вінчав герб клубу на продукції, що продається в шести арабських країнах. Крок офіційно вмотивували повагою до «культурної чутливості» мешканців країн, що межують із Перською Затокою.

Рішення ухвалили відповідно до угоди, укладеної на п’ять років між «Реалом» і дистриб’юторською компанією з Об’єднаних Арабських Еміратів. Продаж продукції клубу розпочнеться в березні в Об’єднаних Арабських Еміратах, Саудівській Аравії, Катарі, Кувейті, Бахрейні й Омані.

Потрібно зауважити, що «Реал Мадрид» не вперше знімає хрест із герба. Те саме сталося також у 2012 році, коли будувався «Real Madrid Resort Island» в ОАЕ, й у 2014 році в рамках угоди клубу з торговим партнером – Національним Банк в Абу-Дабі. Тоді це викликало протести як членів, так і вболівальників іспанського клубу.

Католицька асоціація «Enraizados» розпочала кампанію зі збору підписів за те, щоб не знімати хреста з герба «Реалу» в арабських країнах. «У той час, як християн переслідують у багатьох країнах Азії й Африки, [президент клубу] Флорентіно Перес вирішив зняти хрест, щоб не втратити контракт на кілька мільйонів. Через таке рішення “Реал” повертається спиною до 800 тисяч християн, які живуть в Об’єднаних Арабських Еміратах –  це 12,6%  населення», – сказано в повідомленні асоціації. Цікаво, іронічно запитує воно, чи для того, щоби грати в якій-небудь республіці, клуб відмовиться від своєї назви «Царський» (Real).

«Потрібно нагадати, що мусульманські гравці команди завжди грають у футболках, на яких зображено герб із хрестом, і жоден із них ніколи не висловлювався проти такого зображення», – йдеться в заяві.  Зазначено також, що «хрест присутній на прапорах багатьох європейських країнах, і ніхто не видаляє його, коли дипломатичні делегації перебувають у мусульманських країнах».

Головний спонсор «Реалу» – авіакомпанії «Emirates», а серед інших покровителів є інвестиційний фонд «IPIC» з Абу-Дабі.

«Реал Мадрид» – не перший європейський клуб, який відмовляється від християнської символіки під тиском мусульманських партнерів. «Барселона» зняла з герба хрест святого Юрія, щоб мати можливість продавати більше футболок клубу в мусульманських країнах. Французький клуб «Парі Сен-Жермен», що належить королівській сім’ї в Катарі, також змінив герб: там тепер немає королівської колиски, оскільки цей елемент вважають образливим в арабському світі через його зв’язок із династією, яка брала участь у хрестових походах.

Джерело: Католицький Медіа-Центр

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України