Авторські статті

Що важливо знати, якщо у вас бувають судоми в ногах

Вот что важно знать, если у вас бывают судороги в ногах!Найчастіше судоми турбують людей середнього і старшого віку. З найбільш серйозних причин виникнення судом у ногах фахівці називають запальні процеси, приховані травми, проблеми з щитовидною залозою і діабет.

Іноді виникають судоми вночі. Причиною цього може бути варикозне розширення вен, плоскостопість, стреси, незвичне перенапруження м язів, переохолодження. Також це може бути через нестачу магнію, кальцію і вітаміну D в організмі.

Профілактика виникнення судом у ногах

Існує кілька простих порад, щоб запобігти судоми в ногах.

 • Правильно підбирайте і носіть тільки зручне взуття.
 • Не перевантажуйте ноги, уникайте тривалих прогулянок.
 • Менше вживайте солодкого, зведіть споживання кави до мінімуму і відмовтеся від шкідливих звичок.
 • Додавайте в раціон продукти, які багаті кальцієм і магнієм.
 • Регулярно робіть масаж ніг і приймайте контрастні ванночки для ніг.

Гімнастика проти судом в ногах

Якщо вас турбують судоми, можна робити ранкову або вечірню гімнастику. Вправи робимо босоніж.

 1. Встаємо і схрещуємо ноги. Далі піднімаємо внутрішні частини стоп і через 10 секунд повертаємося у вихідне положення. Повторити 10 разів.
 2. Сидячи згинаємо пальці на ногах, затримуємося на 10 секунд, распрямляем пальці і знову рахуємо до 10. Повторити 10-15 разів.
 3. Встаємо на ноги і повільно припіднімаємося на носочки на рахунок «5» різко опускаємося. Повторюємо 20 разів.

Щоб зняти напругу в ногах ввечері виконуйте наступні вправи:

 • У положенні сидячи на стільці піднімаємо ноги і виконуємо кругові рухи ступнями 10 разів кожною ногою.
 • Згинаємо та розгинаємо різко пальці на ногах і інтенсивно ними ворушимо. Далі робимо на місці 10 маленьких кроків, натягуючи носки пальців вниз до підлоги. Після цього спираємося руками об стінку і робимо кілька кроків назад, а потім у вихідне положення. Сідаємо на стілець, піднімаємо ноги і витягуємо носки так, щоб верхня частина гомілки і стопи знаходилися на одній лінії. Залишаємося в такому положенні на 5 секунд.
 • І остання вправі: тримаємося за спинку стільця, припіднімаємося на носок однієї ноги, а другу трохи згинаємо і відриваємо від підлоги. Трохи присідаємо на одній нозі і затримуємося на кілька секунд. Повторити 10 разів.

Що робити при судомах в ногах

Якщо виникла судома, потрібно сісти і опустити ноги на прохолодну підлогу. Положення тіла – максимально пряме, ноги разом. Через кілька хвилин циркуляція крові відновиться.

Ще один спосіб: глибоко вдихаємо, хапаємося руками за пальці ноги і силою тягнемо вгору і на себе. Коли біль ослабне, помасажуйте ногу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України