Право

Поранений Фіцо прийшов до тями

Президент Словаччини Петер Пеллегріні розповів, що вже коротко переговорив із пораненим прем’єром країни Робертом Фіцо, пише BBC.

За словами Пеллегріні, життя прем’єра вдалося врятувати, але небезпека не минула: стан Фіцо, як і раніше, залишається “неймовірно важким”, і після замаху він “був на волосину від смерті”.

Якби випущені нападником кулі пройшли буквально на кілька міліметрів правіше або лівіше, у пораненого б не було жодних шансів, уточнив він.

“Він може говорити, але [вимовив] буквально кілька речень, і дуже, дуже втомився… Ситуація дуже критична”, – сказав Пеллегріні журналістам, які зібралися біля входу в лікарню.

Обраний президент запевнив, що лікарі продовжують боротися за життя прем’єра, але висновки про те, наскільки успішні ці спроби, можна буде зробити лише через кілька днів.

У зв’язку з цим обов’язки і повноваження глави уряду країни тимчасово покладено на двох віцепрем’єрів.

Розповівши останні новини про стан Фіцо, Пеллегріні закликав політичні партії країни тимчасово зупинити або навіть повністю згорнути підготовку до майбутніх виборів до Європарламенту, які відбудуться з 6 по 9 червня.

“Якщо щось народу Словаччини сьогодні й потрібно, то це хоча б базова злагода та єдність словацького політичного представництва, – пояснив своє прохання Пеллегріні. – Може, й не консенсус, але, будь ласка, хоча б між собою дискусії потрібно вести цивілізовано”.

Нагадаємо, у мережу виклали кадри зі стріляниною в прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо.

15 травня на місці замаху на прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо затримали 71-річного письменника Юрая Чинтулу. Він пояснив мотив свого злочину.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України