Авторські статті

Працівник, який працює в ТЦК після поранення розповів деталі оповіщення військовозобов’язаних

Майже щодня з’являються новини, як чоловіків буквально на вулиці співробітники ТЦК “пакують” і відвозять до військкомату. Однак трапляється це, якщо в документах є певні невідповідності.

Щоб такого не було, треба вчасно оновлювати облікові дані, заявив в інтерв’ю “Еспресо” ветеран Віктор Всякий, який після важкого поранення був переведений на роботу в один із львівських районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

У розмові з журналістом військовий неодноразово наголосив, що більшість проблем із ТЦК виникають через незнання громадянами своїх обов’язків і правил мобілізаційного процесу.

“Якщо забирають у ТЦК, то для цього точно є причина. Щоб із документами все було гаразд – це відповідальність військовозобов’язаного. При спілкуванні люди бувають агресивними, але коли я пояснюю їм деякі нюанси мобілізації, вони заспокоюються. Іноді й мені важко тримати себе під контролем. Часто люди кажуть такі речі неприємні, але вони ж не знають, хто я, що робив”, – каже Віктор.

За його словами, останнім часом конфліктів із військовозобов’язаними стало менше. Але охочих іти на фронт від цього не додалося.

“Зрештою, я пояснюю, що після відмови і суду, навіть коли дають людині умовний термін, її знову викликають у ТЦК. Тоді для чого ці всі зайві проблеми? Якщо людина ще раз пише відмову, тоді вона отримує реальний тюремний термін”, – каже військовий.

Дуже часто люди вирішують просто тікати від працівників ТЦК, розповідає Віктор. За його словами, особливо проблемними є переселенці з Донбасу, які охоче отримують статус ВПО, але часто не стають на військовий облік.

“Переважно всі ці провокації, які відбуваються, роблять вони. Такі люди нам кажуть, що вони не для того тікали від війни, щоб туди повертатися. Народ, я все розумію, але в мене дім тут і я пішов туди, щоб до мого дому не прийшли. А ви все кинули, приїхали сюди… Так я вам чимось зобов’язаний виходить? Або та маса людей, яка віддала вже своє життя”, – коментує військовий.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України