Техно

Ракета Rocket Lab Electron запустила другу пару супутників NASA для відстеження штормів

Ракета Rocket Lab Electron запустила другу пару кубових супутників NASA для відстеження штормів наприкінці травня 25 травня, через шість років і три десятки польотів після першої спроби компанії на орбітальний запуск.

Ракета Electron стартувала зі стартового комплексу 1 компанії в Новій Зеландії о 23:46. східний. Він розгорнув свій корисний навантаження з двох куба-сатів NASA з роздільною здатністю спостережень за структурою опадів та інтенсивністю шторму з сузір’ям малих супутників (TROPICS) на 550-кілометрову орбіту з кутом нахилу 30 градусів.

Два супутники приєдналися до двох інших у групі TROPICS із чотирьох супутників, яку Rocket Lab запустила 7 травня. Cubesats 3U несуть мікрохвильові радіометри, які вчені NASA використовуватимуть для спостереження за формуванням тропічних штормів, збираючи дані з погодинною частотою.

Спочатку у TROPICS було шість супутників, але перші два були втрачені через невдачу Astra Rocket 3.3 у червні 2022 року. Згодом Astra зняла цю ракету з експлуатації, і NASA вибрало Rocket Lab для запуску решти чотирьох супутників на двох апаратах Electron. Це було зроблено за допомогою контракту агентства на венчурне придбання виділених і спільних поїздок (VADR) через замовлення в листопаді 2022 року на суму 12,99 мільйона доларів.

NASA прагнуло запустити супутники в другому кварталі року, щоб вони були в експлуатації до початку сезону ураганів в Атлантиці цього літа.

«Електрон був розроблений саме для таких місій — для надійного та швидкого розгортання космічних кораблів на точних і індивідуальних орбітах, тож ми пишаємося тим, що допомогли NASA під час обох запусків TROPICS і дотрималися кінцевого терміну виведення TROPICS на орбіту в час для штормового сезону 2023 року», — сказав Пітер Бек, виконавчий директор Rocket Lab, у заяві компанії.

Ракетна лабораторія спочатку планувала запустити космічний корабель зі свого нового стартового комплексу 2 на острові Уоллопс, штат Вірджинія, але в квітні оголосила, що перенесе запуски в Нову Зеландію, щоб забезпечити вчасний запуск. Компанія не уточнювала проблеми, які могли б перешкодити своєчасному запуску з Вірджинії, але заявила у звіті про прибутки 9 травня, що готується до запуску нового варіанту Electron під назвою Hypersonic Accelerator Suborbital Test Electron (HASTE). , з Вірджинії для гіперзвукового випробування.

Другий запуск TROPICS став 37-м запуском для Electron і відбувся майже рівно через шість років після першого запуску Electron. Компанія стала лідером у динамічному, нестабільному секторі малих ракет-носіїв, у якому десятки компаній розробляли транспортні засоби. Вона також зазнала помітних невдач, включаючи банкрутство Virgin Orbit і продаж її активів. Rocket Lab була однією з компаній, які придбали активи Virgin Orbit у формі основного виробничого підприємства Virgin Orbit у Лонг-Біч, Каліфорнія, а також його обладнання та машини.

Запуск став п’ятим цього року організацією Rocket Lab. Раніше в цьому місяці компанія заявила, що планує здійснити до 15 запусків Electron, які включають як орбітальні місії, так і польоти HASTE. Він не розкриває поділ між місіями Electron і HASTE.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України