ЄС|NATO

Bloomberg: Нідерланди готові передати Україні F-16 – скільки всього є літаків та які терміни

Нідерланди спільно з Данією очолять коаліцію з постачання винищувачів Україні

Джерело: Defence Express

Видання Bloomberg із посиланням на два власні джерела повідомляють, що Нідерланди після проведення навчання українських пілотів на винищувачі F-16 ймовірно передадуть певну кількість своїх літаків ПС ЗСУ – сьогодні низка союзників України активно працює над створенням так званої “коаліції винищувачів”, і наразі – після того, як низка країн оголосили про готовність проведення навчання пілотів – актуальним залишається питання, хто ж саме буде “донором” літаків для Повітряних Сил.

F-16 повітряних сил Нідерландів
F-16 повітряних сил Нідерландів

 

Причому Нідерланди (спільно з Данією) очолюють цю коаліцію, і тепер уряд цієї країни вже обговорює зі своїми союзниками питання організації розгортання західних винищувачів в Україні.

Станом на сьогодні в активі повітряних сил Нідерландів є 42 винищувачі F-16 (раніше Defense Express детально розповідав про модифікацію літаків, яку може отримати Україна), з яких 24 експлуатується військом і вони відповідно не можуть бути передані аж до середини 2024 року – ймовірно, до того часу, поки їм на заміну не прилетять винищувачі п’ятого покоління F-35.

Водночас з іншими 18 літаками, які залишилися, ситуація наступна – ще в червні 2021 року повідомлялося, що Нідерланди планують продати 12 своїх винищувачів F-16 приватній компанії Draken International з опціоном ще на 28 літаків.

Водночас раніше цього місяця стало відомо, що Нідерланди скасували цю угоду, і вже тоді передача нідерландських винищувачів F-16 розглядалася як доволі реалістичний сценарій.

“Хоча кінцеве рішення про розгортання ще не прийнято, Україна може отримати деякі з літаків, які були виставлені на продаж, або деякі з 24 літаків, що сьогодні перебувають в експлуатації, в наступному році залежно від графіка навчання”, – кажуть у виданні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України