Техно

Інвестиції SpaceX у Starship наближаються до 5 мільярдів доларів

SpaceX витратить 5 мільярдів доларів або більше на свій корабель Starship та інфраструктуру запуску до кінця цього року, згідно з судовими документами та коментарями виконавчого директора компанії.

SpaceX подала клопотання до федерального окружного суду округу Колумбія 19 травня з проханням включити його як відповідача за позовом, поданим кількома екологічними та індіанськими групами проти Федерального управління цивільної авіації 1 травня. У цьому позові стверджується, що FAA неналежним чином виконувала дії екологічний огляд запусків SpaceX Starship з Бока-Чіка, Техас.

У заяві компанії, відомому як клопотання про втручання, SpaceX стверджувала, що на неї вплинув позов, який спрямований на відкликання існуючої ліцензії на запуск, виданої FAA для орбітальних запусків Starship/Super Heavy з Бока-Чіка, стверджуючи, що FAA порушило екологічне законодавство. і правила в процесі ліцензування.

SpaceX заявила, що якщо позивачі виграють справу, «рішення FAA може бути скасовано, а подальше ліцензування програми Starship/Super Heavy може бути значно відкладено, що завдасть серйозної шкоди бізнесу SpaceX».

Щоб підтвердити цей аргумент, компанія включила заяву Брета Джонсена, фінансового директора SpaceX. Він сказав, що якщо позивачі виграють, здатність компанії отримувати прибуток від запусків Starship як для NASA, так і для комерційних клієнтів «буде істотно відстрочена та поставлена під загрозу».

Він зокрема зазначив, що з моменту «запису про рішення» Федерального авіаційного управління США (FAA) у 2014 році, яке дозволило SpaceX розробити пускові установки в Бока-Чіка (спочатку для сімейства ракет-носіїв Falcon), «SpaceX інвестувала понад 3 мільярди доларів у розробку запуску Boca Chica. об’єкт і система запуску Starship/Super Heavy».

У заяві не йдеться про інвестиції між самою ракетою-носієм та інфраструктурою. Виконавчий директор SpaceX Ілон Маск під час онлайн-дискусії в Twitter, соціальній мережі, яка йому також належить, підрахував, що цього року компанія витратить на Starship близько 2 мільярдів доларів.

«Цього року це буде, ймовірно, пара мільярдів доларів, або два мільярди доларів, усього на Starship», — сказав він, додавши, що не очікує, що доведеться збирати кошти для фінансування цієї роботи. У цій розмові він також сказав, що очікує, що цього року Starship запускатиметься ще чотири-п’ять разів, і «був би здивований», якщо компанія не досягне орбіти до кінця року.

Цей графік, однак, залежить як від технічного прогресу, який досягає SpaceX у ремонті пошкодженого стартового майданчика, так і від підготовки наступного транспортного засобу до польоту (Маск відомий тим, що складає бажані графіки), а також від результату судового процесу.

Джонсен у своїй заяві окреслив деталі наслідків будь-якої затримки запусків, викликаної позовом. Це включає в себе майже 1 мільярд доларів США в якості етапних виплат за нагороду NASA Human Landing System, пов’язану з першим орбітальним запуском і наступними кроками, які включають демонстрацію переміщення ракетного палива в космосі, посадку на Місяць без екіпажа та посадку з екіпажем. Ані агентство, ані SpaceX раніше не окреслювали графік виплат за свою винагороду в розмірі 2,9 мільярда доларів США за розробку посадкового модуля Starship для місії Artemis 3.

Він також заявив, що SpaceX інвестувала мільярди в свою групу широкосмугових супутників Starlink і постраждає, якщо не зможе запустити свої великі супутники «V2», для яких потрібен Starship. За його словами, «сотні тисяч людей» внесли депозити для обслуговування, але чекають, поки ці більші супутники зможуть бути запущені, щоб мати достатню потужність для їх обслуговування.

У меншому масштабі він сказав, що SpaceX запропонувала Starship/Super Heavy компанії NASA Venture-Class Acquisition of Dedicated and Rideshare (VADR) контракт на запуски малих супутників. За оцінками компанії, VADR приносить щонайменше 10 мільйонів доларів щорічного доходу компанії, що становить невелику частку від одного комерційного запуску Falcon 9.

Клопотання SpaceX про втручання є одним із небагатьох оновлень після подання позову. Суд призначив крайній термін для «відповіді» FAA на 1 липня.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України