Здоров'я

Рак яєчників: 6 фактів, які важливо знати кожній жінці

Один з найнебезпечніших видів раку — рак яєчників. І тому дуже важливо знаті його ранні ознаки і вчасно звертатися до лікаря, якщо є хоча б найменші підозри.

 

Щорічно 140 тисяч жінок у всьому світі помирають від раку яєчників. На жаль, саме ця форма небезпечного захворювання діагностується особливо важко і потім за допомогою пацієнтки звертаються на пізніх стадіях, коли шанси на успішний результат лікування невисокі. Важливо знаті ранні симптоми хвороби важливо звертатися до лікаря при найменших підозрах і важливо знаті ці факти про рак яєчників — можливо, саме ця інформація допоможе вам зберегти здоров’я і навіть життя.

Факт №1: Ранні симптоми часто приймають за хвороба шлунка

Здуття живота, запори, болі в області шлунка, відчуття тиску в животі, а також незвично швидке і легке насичення — це перші симптоми раку яєчників. Зіткнувшись з ними, варто якомога раніше звернути до лікаря і провести дослідження, але, на жаль, більшість жінок приймає ці ознаки за прояв проблем зі шлунком або кишечником. І звертаються до лікаря, коли дорогоцінний час вже втрачено.

Факт №2: Прийом протизаплідних таблеток і народження дітей знижують ризик раку яєчників

Один з основних факторів ризику розвитку раку яєчників пов’язаний з частотою овуляцій. Відповідно, чим частіше ви овулюєте, тим вище ризик: найбільш висока ймовірність захворювання у жінок, що рано почали менструювати, ніколи не народжували дітей і пережили менопаузу у віці старше 55 років. І відповідно, жінки, число овуляцій у яких скорочувалася із-за вагітностей або прийому гормональних контрацептивів, ризикують трохи менше.

Факт №3: На жаль, абсолютно точний тест для виявлення раку яєчників поки не придуманий

Шкода, але поки що не існує універсального і на сто відсотків надійного методу скринінгу, який допоміг би визначити рак яєчників. Поки самий надійний метод ранньої діагностики — щорічне ультразвукове дослідження органів малого тазу, яке допомагає виявити будь-які відхилення в стані яєчників. Крім того, жінкам, в сім’ї яких були випадки раку молочної залози або яєчників, бажано пройти генетичне тестування, щоб визначити ймовірність розвитку хвороби.

Факт №4: Рак яєчників — не вирок

За останні 30 років вченим вдалося досягти значного прогресу в боротьбі з раком яєчників. Лікування стало істотно більш ефективним, а також легше стерпним для пацієнток. Але, як і у випадку з будь-якою іншою формою раку, вирішальне значення має те, наскільки швидко було виявлено захворювання.

Факт №5: Рак яєчників безпосередньо пов’язаний з раком товстої кишки

Недавні дослідження підтвердили: існує прямий зв’язок між сімейним анамнезом раку товстої кишки і ризиком розвитку раку яєчників. Як не дивно, жінки, чиї найближчі родичі стикалися з колоректальним раком, малі більш високий ризик розвитку і раку яєчників. З цієї причини важливо знаті свій сімейний анамнез і бути особливо уважними до ранніх ознаками раку яєчників.

Факт №6: Здорове харчування і спорт дійсно допомагають у профілактиці хвороби

Активний спосіб життя і дієта, багата клітковиною, овочами і здоровими жирами знижують ризик розвитку не тільки ракових захворювань (у тому числі і раку яєчників), але і хвороб серця і судинної системи, які як і раніше залишаються лідерами серед причин передчасної смерті. Тому, крім щорічного обстеження і уважного ставлення до всіх зміни в роботі свого організму, важливо вести максимально активний спосіб життя і стежити за своєю дієтою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh