Здоров'я

Рак яєчників: 6 фактів, які важливо знати кожній жінці

Один з найнебезпечніших видів раку — рак яєчників. І тому дуже важливо знаті його ранні ознаки і вчасно звертатися до лікаря, якщо є хоча б найменші підозри.

 

Щорічно 140 тисяч жінок у всьому світі помирають від раку яєчників. На жаль, саме ця форма небезпечного захворювання діагностується особливо важко і потім за допомогою пацієнтки звертаються на пізніх стадіях, коли шанси на успішний результат лікування невисокі. Важливо знаті ранні симптоми хвороби важливо звертатися до лікаря при найменших підозрах і важливо знаті ці факти про рак яєчників — можливо, саме ця інформація допоможе вам зберегти здоров’я і навіть життя.

Факт №1: Ранні симптоми часто приймають за хвороба шлунка

Здуття живота, запори, болі в області шлунка, відчуття тиску в животі, а також незвично швидке і легке насичення — це перші симптоми раку яєчників. Зіткнувшись з ними, варто якомога раніше звернути до лікаря і провести дослідження, але, на жаль, більшість жінок приймає ці ознаки за прояв проблем зі шлунком або кишечником. І звертаються до лікаря, коли дорогоцінний час вже втрачено.

Факт №2: Прийом протизаплідних таблеток і народження дітей знижують ризик раку яєчників

Один з основних факторів ризику розвитку раку яєчників пов’язаний з частотою овуляцій. Відповідно, чим частіше ви овулюєте, тим вище ризик: найбільш висока ймовірність захворювання у жінок, що рано почали менструювати, ніколи не народжували дітей і пережили менопаузу у віці старше 55 років. І відповідно, жінки, число овуляцій у яких скорочувалася із-за вагітностей або прийому гормональних контрацептивів, ризикують трохи менше.

Факт №3: На жаль, абсолютно точний тест для виявлення раку яєчників поки не придуманий

Шкода, але поки що не існує універсального і на сто відсотків надійного методу скринінгу, який допоміг би визначити рак яєчників. Поки самий надійний метод ранньої діагностики — щорічне ультразвукове дослідження органів малого тазу, яке допомагає виявити будь-які відхилення в стані яєчників. Крім того, жінкам, в сім’ї яких були випадки раку молочної залози або яєчників, бажано пройти генетичне тестування, щоб визначити ймовірність розвитку хвороби.

Факт №4: Рак яєчників — не вирок

За останні 30 років вченим вдалося досягти значного прогресу в боротьбі з раком яєчників. Лікування стало істотно більш ефективним, а також легше стерпним для пацієнток. Але, як і у випадку з будь-якою іншою формою раку, вирішальне значення має те, наскільки швидко було виявлено захворювання.

Факт №5: Рак яєчників безпосередньо пов’язаний з раком товстої кишки

Недавні дослідження підтвердили: існує прямий зв’язок між сімейним анамнезом раку товстої кишки і ризиком розвитку раку яєчників. Як не дивно, жінки, чиї найближчі родичі стикалися з колоректальним раком, малі більш високий ризик розвитку і раку яєчників. З цієї причини важливо знаті свій сімейний анамнез і бути особливо уважними до ранніх ознаками раку яєчників.

Факт №6: Здорове харчування і спорт дійсно допомагають у профілактиці хвороби

Активний спосіб життя і дієта, багата клітковиною, овочами і здоровими жирами знижують ризик розвитку не тільки ракових захворювань (у тому числі і раку яєчників), але і хвороб серця і судинної системи, які як і раніше залишаються лідерами серед причин передчасної смерті. Тому, крім щорічного обстеження і уважного ставлення до всіх зміни в роботі свого організму, важливо вести максимально активний спосіб життя і стежити за своєю дієтою.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України