Новини з Австрії

При сході лавини в Нижній Австрії загинув сноубордист

У районі Ötscher у Нижній Австрії в неділю вдень у результаті сходу лавини загинула одна людина. За даними поліції, 32-річний житель району Санкт-Пельтен катався в групі з шести лижників і сноубордистів на відкритій місцевості і був накритий приблизно на 300 метрів сніговою плитою шириною 250 метрів та  похований нею. Проведені реанімаційні заходи виявилися безуспішними.

У неділю група, оснащена лавинним рятувальним спорядженням, знаходилася на гірськолижному курорті Лакенхоф у районі Шейббс. Підйомники використовувалися тільки для підйому, але в основному каталися поза позначеними трасами. Незадовго до 11:30, на пропозицію 32-річного спортсмена, сноубордисти вирішили спуститися з гірської станції Kleiner Ötscher на схід від позначеної траси до так званої Kleine Grüne Loch.

Чоловік з району Санкт-Пельтен першим спустився на сноуборді 40-градусним схилом, тоді як решта учасників гурту все ще чекала нагорі. Незабаром після його з’їзду, за даними поліції, снігова плита відкололася. Подушка безпеки 32-річного відкрилася, але не змогла врятувати його від занурення на глибину до 75 сантиметрів.

Товариші потерпілого викликали рятувальну службу, але спочатку не змогли знайти потерпілого за допомогою лавинного датчика. 32-річного чоловіка виявили та звільнили лише рятувальники. Було задіяно 41 співробітника рятувальної служби, п’ятьох співробітників альпійської поліції та трьох поліцейських місцевої поліції (район Шейббс). Проведені реанімаційні заходи виявилися безуспішними.

У районі Етчера в неділю над лінією лісу був 4-й рівень попередження про сходження лавин, тому ризик оцінили як високий. Служба попередження підкреслила, що сход лавини “вже можливий через невелике додаткове навантаження одного туриста”. Рівень 2 (помірний ризик) застосовується нижче за лінію дерев.

За матеріалами: https://www.vienna.at/
Фото: Bergettung NÖ/W

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України