Авторські статті

Прокуратура провела низку обшуків майна екс-посадовців, наближених до “Сім’ї”

“32 обшуки в помешканнях і офісах, що, ймовірно, належать колишнім урядовцям, було проведено слідчими з особливо важливих справ Генпрокуратури України протягом останньої доби у Києві. Серед них, зокрема, екс-міністр енергетики та вугільної промисловости України Едуард Ставицький та екс-міністр з питань аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк”. Про це 22 березня на брифінгу в Києві повідомив виконувач обов’язків Генерального прокурора України Олег Махніцький.

Як пояснив керівник відомства, обшуки проводилися одночасно, завдяки чому слідчим вдалося запобігти зникненню речових доказів, які, як з’ясувалося, наступного дня планували незаконно вивезти за кордон. За інформацією в.о. Генерального прокурора, слідчим намагалися чинити опір, відбувалися спроби знищити документи. Внаслідок проведених слідчих дій затримано одну особу.

За словами Олега Махніцького, розслідування у процесі кримінального провадження за фактом розкрадання в особливо великих розмірах державного майна шляхом зловживання службовим становищем виявлено вкрадені цінності, повна вартість яких встановлюється. “Так, лише в одному з сейфів було знайдено близько 5 мільйонів доларів. З иншого сейфу вилучено майже 50 кг золота вищої проби, коштовности та діяманти. До матеріялів справи також було долучено значну кількість документів на володіння нерухомістю, реєстраційні акти для створення компаній в офшорних зонах, фальшиві податкові декларації тощо”, – зазначив Генеральний прокурор.

Під час прес-конференції керівник Генеральної прокуратури України висловив окрему подяку представникам органів внутрішніх справ за участь в слідчих діях.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України