Авторські статті

Нова Конституція України має бути написана не під тиском і не під диктовку Москви

Нова Конституція України має бути написана не під тиском і не під диктовку Москви і ухвалити її потрібно після президентських виборів. Таку позицію партії “УДАР” висловили народні депутати Павло Рябікін та Ірина Геращенко під час зустрічі з делегацією Парламентської Асамблеї Ради Європи у Києві.

Як зазначила Ірина Геращенко, в “УДАРі” вважають, що в новій Конституції мають бути збільшені права регіонів в економічній сфері, підвищена роль місцевого самоврядування та збалансовані взаємини між гілками влади та центром і регіонами. В той же час, додала вона, в партії виступають проти нав’язування ззовні ідей федералізації і ритуальної функції президента.

Геращенко та Рябікін звернулися до колег з ініціативою на сесії ПАРЄ у квітні провести дебати відносно ситуації в Україні, зокрема, засудити факт агресії Росії і окупації Криму. На думку представників “УДАРу”, дії Росії зухвало порушують норми міжнародного права. Крім того, наголосила народні депутати, Росія агресією проти України показала абсолютну зневагу до цінностей і принципів Ради Європи, тому членство російської делегаціі у ПАРЄ має бути призупинене.

Рябікін та Геращенко поінформували європейських колег про порушення прав людини з боку окупантів в Криму, про інспіровані російськими гастролерами сепаратистські мітинги на Сході України, мета яких – дестабілізація ситуації і можливе вторгнення російських військ під егідою захисту “російськомовного населення”. Також, додали депутати, однією із складових російського сценарію є зрив президентських виборів 25 травня. “Тому “УДАР” наполягає на їх проведенні у визначений парламентом термін”, – зауважили депутати.

В свою чергу, делегація ПАРЄ заявила, що під час виборів в Україні працюватиме велика група міжнародних спостерігачів. Також представників Асамблеї цікавили питання боротьби з корупцією з боку нової влади, зміни до виборчого законодавства, готовність до проведення реформ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.