Нова Конституція України має бути написана не під тиском і не під диктовку Москви

Нова Конституція України має бути написана не під тиском і не під диктовку Москви і ухвалити її потрібно після президентських виборів. Таку позицію партії “УДАР” висловили народні депутати Павло Рябікін та Ірина Геращенко під час зустрічі з делегацією Парламентської Асамблеї Ради Європи у Києві.

Як зазначила Ірина Геращенко, в “УДАРі” вважають, що в новій Конституції мають бути збільшені права регіонів в економічній сфері, підвищена роль місцевого самоврядування та збалансовані взаємини між гілками влади та центром і регіонами. В той же час, додала вона, в партії виступають проти нав’язування ззовні ідей федералізації і ритуальної функції президента.

Геращенко та Рябікін звернулися до колег з ініціативою на сесії ПАРЄ у квітні провести дебати відносно ситуації в Україні, зокрема, засудити факт агресії Росії і окупації Криму. На думку представників “УДАРу”, дії Росії зухвало порушують норми міжнародного права. Крім того, наголосила народні депутати, Росія агресією проти України показала абсолютну зневагу до цінностей і принципів Ради Європи, тому членство російської делегаціі у ПАРЄ має бути призупинене.

Рябікін та Геращенко поінформували європейських колег про порушення прав людини з боку окупантів в Криму, про інспіровані російськими гастролерами сепаратистські мітинги на Сході України, мета яких – дестабілізація ситуації і можливе вторгнення російських військ під егідою захисту “російськомовного населення”. Також, додали депутати, однією із складових російського сценарію є зрив президентських виборів 25 травня. “Тому “УДАР” наполягає на їх проведенні у визначений парламентом термін”, – зауважили депутати.

В свою чергу, делегація ПАРЄ заявила, що під час виборів в Україні працюватиме велика група міжнародних спостерігачів. Також представників Асамблеї цікавили питання боротьби з корупцією з боку нової влади, зміни до виборчого законодавства, готовність до проведення реформ.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

11 − five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh