Програма Апостольської подорожі Папи Франциска до країн Балтії

Ватиканський прес-центр оприлюднив програму Апостольської подорожі Папи Франциска до країн Балтії, яку він здійснить наприкінці вересня цього року, відвідавши Литву, Латвію та Естонію.

Литва – Вільнюс і Каунас

Як і кожна закордонна поїздка Святішого Отця, вона розпочнеться з римського міжнародного аеропорту, звідки в суботу, 22 вересня, вранці, він відлетить до столиці Литви Вільнюса, куди прибуде після 3-годинного перельоту приблизно об 11:30 місцевого часу (що збігається з київським). В аеропорту відбудеться церемонія привітання.

З аеропорту Глава Католицької Церкви прибуде до президентського палацу, де здійснить візит ввічливості до Глави Держави та зустрінеться з представниками влади, громадянського суспільства та дипломатичного корпусу, виголосивши свою першу промову в цій країні. Після обіду Папа помолиться перед Остробрамською чудотворною іконою Матері Милосердя, на площі перед катедральним собором зустрінеться з молоддю, до якої звернеться зі словом, та відвідає катедру.

В неділю, 23 вересня, Святіший Отець відвідає Каунас, де відслужить Святу Месу, яка завершиться проказуванням молитви «Ангел Господній». Далі в архиєпископському палаці він під час обіду зустрінеться з єпископатом, а опісля, в катедральному соборі – з духовенством, чернецтвом і семінаристами. День завершиться відвідинами музею окупації та визвольної боротьби у Вільнюсі.

Латвія – Рига та Аґлона

Вранці, 24 вересня, Папа відлетить з Вільнюса до столиці Латвії Риги. В аеропорту відбудеться офіційна зустріч, а церемонія привітання – на подвір’ї президентського палацу та буде поєднана з візитом ввічливості до Глави Держави та зустріччю з представниками влади, громадянського суспільства й дипломатичного корпусу. Далі відбудеться покладення квітів біля пам’ятника свободи, а в Домському соборі – екуменічна зустріч, після якої Святіший Отець відвідає католицьку катедру святого Якова.

Пообідавши разом з єпископами в архидієцезальному осередку Святої Родини, Глава Католицької Церкви гелікоптером прибуде до санктуарію Пресвятої Богородиці в Аґлоні, де відслужить Святу Месу, а після церемонії прощання повернеться до Вільнюса.

Естонія – Таллінн

Вівторок, 25 вересня, останній день візиту, розпочнеться перельотом з Вільнюса до Таллінна, столиці Естонії. Також тут в аеропорту відбудеться лише офіційна зустріч, а церемонія привітання – на подвір’ї президентського палацу, разом з візитом ввічливості до Глави Держави та зустріччю з представниками влади, громадянського суспільства і дипломатичного корпусу. Далі в лютеранському храмі святого Карла відбудеться екуменічна зустріч з молоддю.

Після обіду в монастирі сестер бріґідок, Папа зустрінеться в катедральному соборі з потребуючими, що отримують допомогу в харитативних осередках Церкви, а далі відслужить Святу Месу на площі Свободи. Опісля в міжнародному аеропорту Таллінна відбудеться церемонія прощання, звідки Святіший Отець відлетить до римського міжнародного аеропорту Чампіно.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh