Новини

Профнастил для огорожі – який краще вибрати з огляду на умови експлуатації

профнастил для огорожіОгорожі з профнастилу – не тільки модне захоплення, а й практичний і рентабельний спосіб захистити свою ділянку або промислову зону не тільки окресливши периметр, але і створивши надійну захисну зону від вітрових навантажень і цікавих поглядів.

Конструктивно, паркан з профнастилу є суцільну огорожу з металевого листа, посиленого поздовжнім профілюванням.

Особливості конструкції передбачають підвищений рівень парусності, тому від характеристик профнастилу залежить довговічність огорожі, його декоративні і захисні властивості і, природно, ціна. Який профлист краще для огорожі – визначається конкретними умовами експлуатації. Цей матеріал відрізняється різноманітністю варіантів, які характеризуються різною механічною і атмосферної стійкістю.

Якої марки профнастил краще використовувати для огорожі

На конструкціях парканів та огорож листи профнастилу розташовуються вертикально, що визначає розподіл зовнішніх сил – на площину практично не впливає ні вага матеріалу, ні снігові або дощові навантаження. Паркани на відкритій місцевості можуть піддаватися вітровому впливу, який може бути досить значним, враховуючи той факт, що паркан з профнастилу створює суцільну перешкоду руху повітряних потоків. Тому краще купувати якісний матеріал, який ви можете придбати на сторінці інтернет-магазину Будмагазин http://www.budmagazin.com.ua/profnastil-dlya-zabora. Але в зоні щільної забудови великих вітрових навантажень не передбачається, тому і надмірної міцності на вигин від листа не потрібно.

Для монтажу огорож зазвичай використовується стіновий профнастил, в маркуванні такого профнастилу є буква «С» – стіновий. Його відмінність від несучого (покрівельного) складається в висоті хвилі, яка виконує функції ребра жорсткості. Висота хвилі позначається цифрою, яка йде слідом за буквою. Чим цифра великі, тим вище жорсткість профлиста і тим більшу вітрове навантаження він може витримати.

Профнастил С-8

Даний вид профнастилу замислювався як матеріал для обшивки стін. Він має невисоку симетричну хвилю висотою 8 міліметрів. Даний профлист відрізняється низькою питомою вагою і досить невисокою ціною, що визначає значну економію коштів на монтаж огорожі. Але міцність такого покриття не надто висока і при великій висоті і значній довжині прольотів він може деформуватися від вітру або випадкових ударів.

Профнастил С-10

Більш привабливий по співвідношенню ціна / міцність профнастил марки С-10. Він відрізняється строгою формою хвилі і достатню міцність. При відносно невеликій вазі конструкції він забезпечує відмінні захисні властивості огорожі. За економічними показниками трохи дорожче, ніж С-8, але довше зберігає зовнішній вигляд і не піддається випадковим деформуючим зусиллям.

Профнастил С-14

Наступним по міцності йде профнастил С-14. Він один з найбільш зручних для монтажу на каркаси зборів, які знаходяться в місцях, де можливі як вітрові, так і механічні навантаження. Форма профілю – трапеція. Дуже красиво виглядає на рівній площині та ділянках складної конфігурації. Часто використовується для обшивки воріт.

Профнастил С-15

Універсальний профнастил марки С15 впадає в око по характерному широкому ребру. З цієї марки починається лінійки листів, які можуть застосовуватися з однаковим успіхом, як на покрівлях, так і на фасадах і огорожах. На паркані виглядає досить оригінально і трохи незвично.

Профнастил С-18, С-20 і С-21

Найміцніші в лінійці. Вони придатні для покрівель і зборів, що знаходяться в найсуворіших умовах експлуатації. За зовнішнім виглядом практично не відрізняються, але, якщо буде потрібно побудувати огорожу заввишки 2,5 м, то краще С-21 годі й шукати. Для правильного вибору марки профлиста необхідно враховувати рельєф, ландшафт і кліматичні особливості місцевості. Якщо паркан невисокий іна нього не будуть діяти значні вітрові навантаженні, то буде можливість використовувати профнастил марок С-8 – З-10. Але на високих огорожах відкритого простору, де можуть бути присутніми високі вітрові навантаження, краще іспользваоть лист марок С-14, С-15, С-18. Якщо потрібно понад висока міцність, то необхідно використовувати профнастил марок С-20 – С-21.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

one × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.