Процес пологів – перше найскладніше випробування для людини, своєрідне тестування шиї і довгастого мозку, яке визначає, буде дитина жити чи ні, наскільки проблемною вона виростить, буде хворіти відразу або пізніше.
А все тому, що з хребтом пов’язано дуже багато захворювань.
Просуваючись по родових шляхах, дитина робить два оберти навколо своєї осі. Якщо дитина просувається вперед голівкою, то вона відчуває навантаження на шийні хребці приблизно в 100 кілограм. Тому практично майже кожна друга дитина має родові травми. Більш детально про такі травми та їх лікування ви можете прочитати на сайті http://neurodopomoha.com.ua/bolezni/skolioz/. Максимальне навантаження на атлант, що супроводжується його підвивихом, який візуально не видно в перші дні життя дитини.
При кесаревому розтині на шию дитини звалюється інша проблема – великий стрес і переляк, в результаті організм залишається як би повністю «не включеним». У першому випадку необхідно усунути підвивих, у другому зняти тонус.
На жаль, у нас не вчать лікарів, хто після народження спостерігає або лікує дитини (акушерів, дитячих неврологів і педіатрів) як визначити підвивих, а тим більше як його усунути або зняти тонус. А виправити підвивих і зняти тонус потрібно встигнути до чотирьох місяців, поки замість зміщеного шийного хребця не утворилася рубцева тканина.
Звичайно, такі випадки можна виправляти і в 3, і в 5 років, тільки виправляти їх вже складніше, а дитина буде страждати від звужуючого обруча з м’язів і зв’язок, який тисне на хребет. Спочатку вона не може про це сказати батькам або лікарям, потім звикає, для неї цей стан ставати нормою.
Згодом підвивих атланта стане причиною безлічі захворювань, таких як грижа і протрузія в шийному і поперековому відділах, оніміння ніг і рук, остеохондроз, шум і дзвін у голові, головний біль.
Найшкідливіше – порушення постави і сколіоз, які з’являються практично у кожної другої дитини. Саме тому з перших днів життя потрібно зробити дитині УЗД шийних хребців, щоб виявити чи є зміщення хребців з підвивихи, а також м’язовий дисбаланс у вигляді напруги або ослаблення м’язів. Якщо є підвивих терміново звернутися до фахівця і усунути його. Досить часто підвивих може з’явитися при травмі, струсі або ударах.
Якщо підвивиху 10-15 або 25-30 років, то у людини починаються більш серйозні проблеми зі здоров’ям – невиправдані операції по видаленню нирок, матки і яєчників у жінок, безпліддя, гіпертонія, серцеві захворювання, захворювання щитовидної залози, простатиту у чоловіків і т. д.
Підвивих або зняття м’язового напруження можна і потрібно лікувати і в досить застарілої фазі, тільки процес одужання буде тривалим і, не завжди може закінчуватися повним одужанням. Практика свідчить – будь-яке захворювання можна попередити, займаючись профілактикою і періодичним обстеженням у фахівців.