Новини

Про справжні ігри для мобільних платформ

1У твіттері зав’язалася розмова про вихід Grim Fandango Remastered на мобільних пристроях і проблеми квестів на планшетах. Я вважаю планшети ідеальною платформою для квестів: управління зручне, диванна модель використання відмінно підходить і грати можна досить короткими сесіями. Плюс в літаку без інтернету саме те. Так на мобільні телефони також можна закачати хороші ігри наприклад тут, також є  для Android.

На жаль, квести (як і будь-які платні ігри) показують не найкращі результати на планшетах. І в усьому винна, зрозуміло, Apple.

Знайти хорошу платну гру в сміттєзвалищі AppStore в принципі неможливо. Так, раз в тиждень Apple виставляє новинки на головній сторінці та, якщо пощастить, може виставити там і оновлення вашої гри, але по-перше, за місце ви конкуруєте з безкоштовними іграми, а по-друге, продажі платної гри повинні б тривати трохи більше тижня, щоб вона окупилася.

Ось той же Broken Age зібрав на AppStore близько 400 тисяч доларів і все сплески з продажу припали на реліз (фічерінг Apple) і оновлення з другим актом (знову фічерінг Apple). Інші методи залучення уваги тупо не працюють.

В інших екосистемах в цей момент на сцену виходить преса, яка допомагає розібратися гравцям у виборі ігор: як новинок, так і не дуже. Скажімо, в звичайному GameStop в відділі ігор за стійкою «Новинки тижня» теж чорт ногу зломить, але гравці якось же з’ясовують, що саме купити. На жаль, у Apple такий підхід не працює: видання, які робили каталоги продуктів Apple видалила з AppStore пару років назад, а на сайти ніхто не ходить і рекламу не дає. Ось, наприклад, журналісти на це скаржаться.

Безкоштовним іграм на AppStore теж важко і середня гра на платформі Apple заробляє 0 доларів, але середня гра на платформі Apple – говно, так що це не так прикро.

Прикро, що якісні ігри, які ідеально підходять для iOS, заробляють на ній так мало, що робити їх спеціально для iOS немає сенсу – тільки перенести з ПК, де вони збирають основні гроші. Так, бренд допомагає, але навіть великий XCOM в двох частинах заробив на iOS менше двох мільйонів доларів. Досить для порту, недостатньо для гри. Це при тому, що чергові аналітики пророкують перемогу мобільного ринку над консольним до 2018 року.

І що з цим робити, на жаль незрозуміло.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.