Ваша сила в тому, щоб розуміти нашу слабкість – наші чоловіки очима американки

Дуже сильна і категорична стаття, за душу бере.Після мого розлучення з чоловіком, я присягнулася собі, що більше ніколи в житті не зв’яжуся з нашим. Хочу Джона, Хосе, Карла – тільки не Івана. Не тому, що всі Івани – погані.. а тому, що зажралися.

Розбестилися…. Очікування часом розміром з Говерлу, а можливості – ростом з мурашник. І це тенденція.

Так, мені добре говорити – я глаголю з Америки, де чоловіки гуляють з дітьми, катають їх на гойдалці, і забирають на весь день у вихідні, даючи дружині сходити на манікюр. Вони, так само як і дружина, встають до крикливій дитині ночами, і міняють памперси. Вони не вважають негожим відмовитися від бару після роботи, коли вдома чекає сім’я. І вони не вважають це подвигом. Це нормально! Це правильно! Назвалися сильною статтю – будьте ласкаві, будьте сильними! Ваша сила в тому, щоб розуміти нашу слабкість. А не користуватися нею.

Пам’ять пам’ятаю, як одного разу зайшла до подруги. Вона була в декреті, з маленькою донькою на руках. Забеганная, втомлена жінка і її чоловік, що сидить в розтягнутих штанях, і грає в комп’ютер… Я сіла на диван, подруга заметушилася з чаєм, віддавши мені на кілька хвилин дитини. Вона металася по маленькій кухні, збираючи чашки і блюдця, одночасно помішуючи суп на плиті, і годуючи кота.

Чоловік, що сидів за грою, навіть не поворухнувся, хоча дитина в мене на руках почав плакати і вигинатися. Я, намагаючись його заспокоїти, стрибала по кімнаті, улюлюкаючи і гримасуючи, у тій годину як його батько, байдуже глянувши на це дійство, продовжив стрілялки. “Від козел.” Подумала я, вся мокра від стрибків з горланять дитиною. Хотілося підійти і тріснути, та так, щоб сам врізався в свій монітор своєї нахабної фізіономією….Але чоловік, слава Богу, не мій, тому бити не можна. А так хотілося…

Подруга поставила чай на стіл, і взяла з моїх тремтячих рук кричущу доньку. Я з полегшенням плюхнувся на стілець, витираючи спітніле чоло і судорожно роблячи ковток чаю. Подруга заспокоїла дитину, і стомлено мені посміхнулася.

Тільки зараз я помітила дрібні зморшки на її молодому обличчі, і недбало зібране в пучок волосся. Завжди радісна і доглянута, зараз вона була схожа на загнаного коня, взмыленную і до смерті втомлену. “Як ти?” Запитала вона, не доторкнувшись до чаю. Ми давно не бачилися, я прилетіла з Америки через кілька років і новин було багато…

Вона вийшла заміж, народила. Чоловік працював дрібним менеджером, грошей було мало. Вона, сидячи в декреті, намагалася підробляти переказами, сиділа ночами і бігала з дитиною по лікарях. То застуда, то грип. То щеплення. То зуби…

Я сиділа, слухала і волосся ворушилося на голові. “А чоловік? Допомагає?” Боязко поцікавилася я, заздалегідь знаючи відповідь. Вона тихо зітхнула і опустила очі. “Звичайно, він буває дивиться за нею, поки я прибираю. Вона боїться пилососа…Він з нею в іншій кімнаті сидить..”

Я відвела погляд до вікна. Тихий, сльотавий вечір, брудний сніг на тротуарі…истоптанный мільйонами ніг таких же нещасних жінок, які штовхають калюжах коляску. Тьмяні ліхтарі, і протікають черевики. Вони дбайливо подтикают теплі ковдри під сплячих дітей, хлюпаючи в мокрому взутті додому, поспішаючи приготувати вечерю так званим “чоловікам”.

Тягти сумки з базару, штовхають коляску в під’в’їзд без пандуса. А вдома, розривається на частини, готують вечерю, пилососять і сушать мокрі черевики, не спускаючи з рук дитини. І це все для того, щоб нести звання “дружини”. І ніхто їх за це не похвалити. Не обійме, не притисне до грудей і не оцінить. Тому що “вона винна”. А він “не винен”. Він же на роботу ходити….

Я не стала розповідати їй про те, що мій чоловік, та й будь-якої “чоловік”, зазвичай допомагає. І не чекає, поки дружина попросити. І не робить ласку. І береться за посуд і пилосос сам, прийшовши з роботи і переодягнувшись. І дітей відвозить ввечері в басейн, щоб дружина відпочила. І любити, і не дивиться з докором. І що це – нормально!

Я мовчала. І дякувала богу за те, що я живу в світі, де це – нормально. Там, де чоловік є глава сім’ї, несе левову частку домашніх обов’язків, не чекаючи похвали. Він – не тільки фізіологічно мужик.

Він – чоловік, сильний, розуміє, повноцінний партнер у сімейної рутини. Він ходити на роботу, їздить за продуктами і допомагає робити вечерю. Він звично миє посуд, а потім, бере дітей в оберемок, грає з ними в комп’ютерні ігри.

Він – батько, чоловік, стіна. А я можу в цей час загорнутися в махровий халат, і писати чергову статтю. Тому що я – теж людина, у мене є хобі та розваги крім памперсів. І ніхто не вимагає від мене пирогів і швабри, тому що поважає і любити. І дорожити, і головне – береже. І тому що він – справжній чоловік…

Так, мене любила Америка з її рівноправністю і свободою. І так, я люблю бути жінкою, а не домашнім роботом. І мені подобається те, що мої сини виростуть партнерами своїм дружинам, а не юзерами, які сидять в розтягнутих треніках і байдуже спостерігають за дружиною…

“Підкаблучники”, скажуть більшість мужиків, що сидять зі склянкою пива в “разливайці”, чиї дружини зараз сушать промоклі черевики і наспіх чистять картоплю на вечерю. А я вірю, що саме вони і є стадо невдячних “немужчин”, що сидять на поламаних жіночих спинах, і пихкаючи від гордості, що вони – сильна половина людства. Де вже там…

***

“Дружина, жерти давай”, чую голос з нізвідки. Різкий вигук вивів мене з моїх роздумів. Це наш гравець прокинувся, зголоднів, бідний. Подруга стомлено піднялася, мовчки налила суп і поставила перед “чоловіком”. Він, не сказавши “спасибі”, почав пити з тарілки. “Дай хліба!” Вказав він, не рушивши з місця…”Чоловік?!” подумалося мені… “та ні, просто (самі придумайте слово)…”

Дівчатка, дівчата, жінки! Давайте собі любити! Давайте ж навчимося відрізняти “вісь таких” від “нормальних мужиків”! Є ще гарні чоловіки, дбайлив! Є вони, ті, що не вважають вас – прислугою! Повірте, сильна жінка – це та, що живе зі слабкою, нікчемною істотою, і змушена бути сильною….Шукайте, дивіться і не потрібно компромісу. Життя у нас одне, любіть і поважайте того, хто йде з вами під руку по життю. Того, хто вас веде за собою, а не їде на ваших поламаних шиях…

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh