Кулінарія

Про французькі вина та сири – як смакувати

О французском вине и сыре
У кожному регіоні Франції виробляють свої сири та вина, і всі вони відрізняються поглядом і смаком. Вся справа в тому, що географічно регіони часто відрізняються один від одного. Наприклад, виноград, який вирощують на півночі і північному сході країни, сильно відрізняється від того, який вирощують на півдні.

Регіональні вина

На більшості пляшок французького вина ви побачите вираз «vin ‘ AOC». “AOC” означає, що вино дійсно проводитися в цьому регіоні. Цей знак не тільки забезпечує контроль якості, але і захищає історію і традицію вживання вина. Якщо виробник вирощує виноград в Іспанії, а на пляшці з вином потім поставити напис «vin de Bordeaux», це буде підривати репутацію вин, повністю вироблених в Бордо.

Відсутність напису «vin AOC» зовсім не означає, що перед вами погане вино, але, коли будете купувати справжні французькі вина, все-таки пошукайте пляшки саме з нею.

Регіональні сири
О французском вине и сыреО французском вине и сыре
Сири у Франції виробляють у різних регіонах, і всі вони, як і вина, мають різний смак. Брі і камамбер, вироблені в передмістях Парижа, – м’які, а емменталь, який роблять в східних регіонах країни – твердий. У центральних районах Франції сири, в основному, з козячого молока, а в багатьох інших – з коров’ячого.

Сири часто носять назву міста або провінції, де їх виробляють.

Історія культури споживання французького вина і сиру

Сир і вино є центральними елементами французької кухні. Сир можуть вживати і з ранку, а вино починають пити з обіду. Традиційно у Франції народ їсть посеред дня гарячий обід, а вечеря зазвичай буває холодним і легким. Ця традиція харчування збігається з французькою манерою закінчувати всі справи до обіду. Саме в обід діти приходять зі школи і обідають разом з батьками. Поступово, звичайно, такий уклад життя змінюється, але більшість живе саме так.

Посеред дня французи п’ють і вино. Колеги часто виходять на обід в кафе або ресторан замість того, щоб їхати додому, і келих вина або два за обідом – звичайне явище. Вино на столі француза в ресторані – те ж саме, що склянка води для всіх інших.

Вином французи не зловживають і не напиваються до втрати пульсу. Потягувати вино під час обіду або вечері – звичайна справа, навіть якщо після цього доведеться знову йти на роботу.

Французький столовий етикет передбачає, що самому собі вино наливати не слід. Це повинен зробити хтось інший. Що стосується сиру, то все навпаки. Тарілку з сиром обносять навколо столу, і ви берете собі стільки, скільки потрібно. Якщо ви берете м’який сир, то його прийнято їсти з хлібом. При цьому шматки хліба не беруть цілком і не відрізають собі шматки поменше. Від хліба відламують шматочки на один укус, на них і намазують сир.
О французском вине и сыре
Сири та вино зазвичай вживають разом. З певними видами сиру прийнято вживати певні видивина. Втім, тут можна і поекспериментувати. Можливо, ви знайдете свої смакові поєднання вина і сиру, яких потім і будете дотримуватися.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.