Авторські статті

Президент привітав колектив Київського військового госпіталю з 260-річчям

   Президент Петро Порошенко взяв участь у церемонії з нагоди 260-річчя Головного військового клінічного госпіталю. Глава держави повідомив про присвоєння закладу статусу «Національного» та назвав рівень медичних послуг, які зараз тут запроваджуються, «медициною XXI століття».

Глава держави привітав військових та медичних працівників цього найстарішого державного медичного закладу України. Президент відзначив, що в госпіталі лікувалися ще поранені у війні 1812 року, яку російські історики назвали «вітчизняною». «Тепер у нас триває перша, і мені дуже хотілося би вірити, що остання наша Вітчизняна війна, де Україна та Український народ захищає свою незалежність, суверенітет, територіальну цілісність, свободу, демократію і саме своє існування», — наголосив Петро Порошенко.

Президент повідомив, що підписав Указ про надання Київському військовому госпіталю статусу «Національного», відтепер він матиме назву «Національний військово-медичний клінічний центр». «Це — справжня нагорода одному з найкращих медичних колективів України», — підкреслив Петро Порошенко. Такий статус заклад отримав на відзначення його досягнень та провідної ролі у лікуванні поранених військовослужбовців — захисників України. «Бажаю, щоб ви надалі залишалися такими ж високими фахівцями своєї справи, якими є зараз, та мали гідну оцінку своєї праці і від держави, і від своїх пацієнтів. Адже немає нічого більш гідного і ціннішого за життя, особливо, коли воно дарується людині, що стоїть на захисті й обороні рідної Вітчизни», — сказав Президент.

Глава держави відзначив, що лікарі військового госпіталю допомогли 5,5 тисячам українських військових. «Це ви зробили тисячі складних операцій, це ви врятували сотні життів українських героїв», — наголосив Президент. Зокрема, в цьому закладі лікувалися Герої України полковник Ігор Гордійчук та майор Олександр Петраківський, понад 20 кавалерів держаних орденів «За мужність», Богдана Хмельницького та інших, славетні «кіборги».

Понад 100 співробітників медичного закладу виконували свої обов’язки в зоні проведення антитерористичної операції та в польових умовах врятували сотні життів. Медики госпіталю надають професійну допомогу колегам в Харківському, Дніпропетровському військових госпіталях і районних лікарнях Луганської та Донецької областей.

Президент наголосив на провідній ролі закладу у запровадженні сучасних технологій у медичну сферу. «Київський госпіталь став локомотивом реформи військової медицини, яку запроваджує Міністерство оборони, — сказав Глава держави, додавши, — Це вже справжня медицина XXI століття». Так, у закладі проводяться проектні роботи щодо створення централізованої медичної інформаційної системи, яка об’єднає усі дані лікувальних установ, починаючи з лікарень, розташованих в зоні АТО. «Її впровадження дозволить в кожний момент розуміти стан та потреби наших поранених, всіх військовослужбовців», — додав Глава держави.

Президент вручив державні нагороди працівникам Київського військового госпіталю. Петро Порошенко також подякував за мужність і героїзм пораненим військовослужбовцям, які зараз відновлюють здоров’я у закладі.

Прес-служба Президента України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України