Японці зробили робота-самурая. Фото, відео

Робот Motoman, сконструйований компанією Yaskawa Electric Corporation, здатний потягатися у володінні катаною з майстром японського бойового мистецтва іайдзюцу Исао Матії.

Робота навчили володінню бойовим мистецтвом за допомогою технології Motion capture: рухи майстра іайдзюцу записали і оцифрували, створивши програмну модель і завантажили її в робота. Для демонстрації навичок Motoman MH24 отримав катану, зроблену в період Едо (1603-1868 роки).

Змагання проходило в кілька етапів. Спочатку людина і робот виконували спадний діагональний удар по спеціальному стовпчику для перевірки сили удару мечем. Потім дует змагався в точності удару, виконуючи висхідний діагональний удар по бутону троянди і горизонтальний удар по лимонах.

В ході випробувань робот-самурай не відходив від людини, але потім Motoman MH24 вдалося розрубати найточнішим горизонтальним ударом ще й стручок гороху. Фінальним етапом стала рубка в 1000 ударів. Исао Матії рубав бамбукові стовпчики значно швидше робота, потім майстер почав втомлюватися від важкого навантаження і став здавати позиції.

Популярная Механика

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one + 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh