Авторські статтіТехно

Японці зробили робота-самурая. Фото, відео

Робот Motoman, сконструйований компанією Yaskawa Electric Corporation, здатний потягатися у володінні катаною з майстром японського бойового мистецтва іайдзюцу Исао Матії.

Робота навчили володінню бойовим мистецтвом за допомогою технології Motion capture: рухи майстра іайдзюцу записали і оцифрували, створивши програмну модель і завантажили її в робота. Для демонстрації навичок Motoman MH24 отримав катану, зроблену в період Едо (1603-1868 роки).

Змагання проходило в кілька етапів. Спочатку людина і робот виконували спадний діагональний удар по спеціальному стовпчику для перевірки сили удару мечем. Потім дует змагався в точності удару, виконуючи висхідний діагональний удар по бутону троянди і горизонтальний удар по лимонах.

В ході випробувань робот-самурай не відходив від людини, але потім Motoman MH24 вдалося розрубати найточнішим горизонтальним ударом ще й стручок гороху. Фінальним етапом стала рубка в 1000 ударів. Исао Матії рубав бамбукові стовпчики значно швидше робота, потім майстер почав втомлюватися від важкого навантаження і став здавати позиції.

Популярная Механика

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України