Українці в Чехії

Президент Чехії підписав поправки до закону про перебування іноземців

У четвер, 4 липня, президент Чехії Мілош Земан підписав пакет поправок до закону про перебування іноземців. Крім іншого вони значно розширюють повноваження кабінету міністрів у регулюванні економічної міграції. Про це повідомляє офіційний сайт Празького Граду.

Розроблений МВС документ набуді чинності через два тижню після публікації у зводі законів. Орієнтовно це відбудеться на початку серпня. Документ містить такі основні нововведення.

Експрес депортації мігрантів-злочинців

1) іноземця будуть позбавляти документів на довгострокове або постійне проживання (ВНЖ і ПМЖ), якщо тієї навмисне здійснить три кримінальні злочини. Причому ступінь їх тяжкості і призначене судом покарання враховуватися не будуть. Сьогодні цей ліміт становить чотири злочини. Крім того, згідно з чинним законом іноземець може позбутися ПМЖ, якщо здійснить одне, але тяжкий кримінальний злочин, покарання за який перевищить 3 рокі реального тюремного терміну. Новий закон зберігає цю умову.

2) позбавлений ВНЖ або ПМЖ мігрант зможе оскаржити дані рішення в суді. Причому термін розгляду апеляції складі максимум 90 днів. Стільки ж часу дадуть і Вищому адміністративному суду на розгляд касаційних скарг. Тобто весь процес позику максимум 6 місяців. Сьогодні терміни на цей рахунок не встановлені і процедура депортації мігранта-злочинця може тривати роками.

Обов’язковий інтеграційний курс

Новий закон зобов’язує іноземців з третіх країн (не входять в Євросоюз) пройти інтеграційний курс аналогічний тому, який сьогодні є добровільним. Зробити це потрібно буде протягом року з моменту отримання першого дозволу на довгострокове (dlouhodobý pobyt – ВНП) або дозволу на постійне перебування (trvalý pobyt – ПМП). Порушників чекатиме штраф у 10 тис. крон.

Головна мета восьмигодинний освітньої програми – розповісти приїжджим про чеських звичаях і культурі, забезпечити інформацією про права та обов’язки мігрантів, а також про діяльність тих чи інших відомств та інтеграційних центрів. Тім самим міністерство хоче мінімізувати ризик утворення відокремлених національних груп.

«Якщо іноземець хоче жити і працювати в Чеській Республіці, він винен знаті, як у нас все влаштовано, і розуміти, чого ми від нього чекаємо. Він повинний пристосовуватися до нас, а не ми до нього. Іноземець зобов’язаннями язаний на певному рівні знаті чеську мову і шанувати суспільні норми», – заявив раніше голова парламентського комітету з європейських справ Ондржей Бенешек.

Нововведення поширюється тільки на недавно прибулих мігрантів.

Від проходження інтеграційного курсу звільнять:

– осіб віком 15 років і старше 61 року;

– працівників міжнародних компаній, спрямованих в Чехію у відрядження за спеціальною візі (Karta vnitropodnikového zaměstnance);

– осіб, яким було надано міжнародний захист;

– володарів ВНП інвестора;

– володарів ВНП, виданого Міністерством закордонних справ ЧР;

– осіб, які вже пройшли інтеграційний курс.

Курс почнуть проводити з січня 2021 року. Він буде проходити в Центрах інтеграції іноземців (Centra na podporu integrace cizinců), які повинні з’єднання явитися у всіх чотирнадцяти регіонах республіки. Фінансувати їхню роботу буде уряд.

Регулювання економічної міграції

Прийнятий документ надає уряду повноваження оперативно регулювати економічну міграцію шляхом встановлення квот на видачу віз підприємцям і трудових карт представникам тих чи інших спеціальностей. Це дозволить в пріоритетному порядку приймати іноземців тих професій, в яких гостро потребують чеські роботодавці. Квоти не торкнуться мігрантів, які вже знаходяться в Чехії на інших підставах, альо захочуть змінити мету перебування на «працевлаштування».

«На практиці квоти будуть можуть застосовуватися в основному для трудової міграції, але в разі необхідності можуть бути введені і для іноземців, охочих вести на території Чехії підприємницьку діяльність», – сказано в документи.

Простіше кажучи, уряд зможе регулювати квоти на трудових мігрантів з різних країн (у тому числі за програмою “Режим Україна”) пробачимо постановою, без тривалих узгоджень і зволікань.

Інші важливі нововведення:

– студенти і вчені (вже знаходяться в Чехії) після завершення навчання чи наукового дослідження зможуть отримати дозвіл на довгострокове перебування з метою пошуку роботи або початку підприємницької діяльності. Термін його дії складі 9 місяців.

– громадяни третіх країн, які отримали ВНП з метою навчання або науки в інших країнах Євросоюзу, зможуть перебувати на території Чехії протягом року без необхідності переоформлення документів. Наприклад, громадянин США, яким дозвіл на довготривале перебування бачила Німеччина, зможе 12 місяців вчитися і вести наукову діяльність в Чехії без необхідності оформлення чеського ВНП;

– запроваджується новий тип робочої візи – Mimořádné pracovní vízum. Вона буде нерозривно пов’язана з трудовим договором і видаватися максимально на 1 рік без можливості продовження або зміни мети перебування.

– прибули по трудовій візі мігрантів будуть реєструвати тільки при наявності підтвердження від працедавця про фактичне працевлаштування.

Повну версію документу можна знайте тут.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

three × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.