Життя

Ефективна порада Ілона Маска про те, як стати експертом в будь-якій галузі – навіть в ракетобудуванні

Ви можете стати експертом абсолютно у всьому, якщо будете читати досить книг по цікавій для вас темі. Якщо не вірите, запитайте Ілона Маска. Коли його просять розповісти про те, як він прийшов до космічного кораблебудування, його відповідь завжди звучить однаково: «Я читаю книги».

Маск зовсім не є фахівцем в космічній сфері, по крайній мірі, не за освітою. У нього є дипломи бакалавра з економіки і фізики, і хоча він поступив на докторантуру в Стенфорді по спеціальності «фізика високих енергій та матеріалознавство», вже через два дні Маск кинув навчання заради запуску Zip2 – компанії, що займалася виробництвом програмного забезпечення для міських путівників, яку засновники продали корпорації Compaq за 307 мільйонів доларів. Кілька років по тому мільярдер заснував компанію, якій згодом судилося стати PayPal. Її свого часу і придбав eBay за 1,5 мільярда доларів.

Саме в цей момент Маск і почав активно цікавитися колонізацією Марса. Він намагався купити космічні ракети у Росії, проте ціна для нього виявилася занадто високою. Люди відмовлялися сприймати його серйозно. Тому Маск сказав своєму колезі і консультанту в області аерокосмонавтики Джиму Кантреллу, що вони почнуть будувати ракети самі. Він поділився своїми планами з Кантреллом, і той подумав: «Чорт забирай, ось навіщо він просив у мене всі ті книги». Маск буквально всотував у себе підручники Кантрелла з ракетобудування, ставши в результаті експертом в цій галузі.

В інтерв’ю для Esquire Кантрелл сказав: «Він знав все. І він дійсно планував побудувати свій космічний корабель ». Так на світ народилася компанія SpaceX.

Зараз ви можете подумати: «Добре, Маск навчився будувати ракети по книгам. Але він же геній. Простим смертним подібне не по плечу ». Але це не так. По крайній мере, якщо не ракет, то це точно стосується будівництва будинків. Я знаю це напевно, і приклад тому мій свекор – чудова людина, яка майже все своє життя пропрацював на пошті.

Я не була з ним знайома особисто, тому що він помер за кілька років до того, як я познайомилася з моїм чоловіком Біллом. Але Біллі добре пам’ятає, як його батько (його теж звали Біллом) сам з нуля роками відновлював їх сімейний будинок. Він розбив сад, додав в будинку кілька нових кімнат і спорудив пандус для інвалідного візка своєї внучки. А у вільний від будівництва час він допомагав сусідам ремонтувати їх будинку. У нього вийшов би непоганий будівельний бізнес, якби він тільки відмовився від фіксованої зарплати простого службовця. Але Білл старший так і не ризикнув. Він просто читав книги про те, що йому хотілося зробити, а потім робив це.

Хочете прочитати про те, як домогтися успіху? Почніть з орієнтації на розвиток – віри в те, що ваші здібності можна розвивати, що при бажанні ви можете розширювати і змінювати їх. З бакалавром економіки і фізики, який щиро вірив, що може навчитися будувати ракети, це спрацювало. Тому по можливості робіть те ж, що і Маск, коли познайомився з Кантреллом. Знайдіть собі одного-двох наставників, здатних дати вам пораду і допомогти в навчанні. Щонайменше такий наставник вкаже, які книги варто прочитати, щоб швидко отримати необхідну експертизу.

Нарешті, випробуйте отримані знання на практиці. Ден Койл, автор бестселерів про успішність, радить приділяти 30% свого часу навчанню, а 70% – практичного застосування набутих знань.

Щоб зміцнити отриману експертизу, випробуйте свої знання в реальному світі.

Саме це Маск і зробив, почавши будувати ракети, багато з яких спочатку вибухали і збивалися з курсу, перш ніж він і його команда навчилися робити свою справу. Цього літа НАСА вперше за останні 9 років довірила ракетам SpaceX доставити американських астронавтів у космос.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України