Українці в Чехії

Празький політик назвав брехунами Скабєєву і Попова в ефірі «Росії-1». Відео

Глава району Праги Ржепориє (Řeporyje) Павло Новотні, який вирішив встановити пам’ять власівцям – визволителям Праги, виступив у прямому ефірі телеканалу «Росія 1». Він став гостем відомого пропагандистського ток-шоу «60 хвилин», яке ведуть подружжя Євген Попов і Ольга Скабєєва.

В ході дискусії Новотні не соромився у виразах і назвав їх брехунами.

«Я посміхаюся, тому що ви брешете. Ми не ставимо ніякого пам’ятника Власову, а ставимо пам’ятник 300 солдатам Російської визвольної армії, які загинули при визволенні Праги. Не знаю, п’яний або обкурений той чоловік, який тільки що говорив, що власовці пішли з Праги 7 травня. Насправді вони покинули місто 8 травня, а Конєв з радянськими військами прийшов через день після німецької капітуляції. В Росії по телебаченню абсурдно перекручуєте історію, а ми сміємося над цим. Ми нічого не маємо проти Росії, але нас не стосується вашої думки», — сказав він.

Ведучий Попов спробував переконати чеського гостя, заявивши, що Нюрнберзький трибунал визнав «власівців» злочинцями, які в тому числі придушували повстання у Варшаві. В ході його мова Новотні почав кривлятися, демонструючи зневагу до доводів російського пропагандиста.

«Навіщо ви кривляетесь, ви циркач або з божевільні?», — сказав Попов.

Новотні відповів не менш різко.

«Скажіть цьому п’яному або обкуренному чоловікові, що нічого про «власівців» не говорили на Нюрнберзькому процесі. Це брехня. І нічого не говорилося про розстріл поляків. Ви стратили поляків у Катині», — сказав Новотні.

На це Скабеева спробувала заперечити, що більшість жителів Чехії – «нормальні люди», а сам політик є маргіналом, який всіх підводить.

«Тут підтримка більшості поставити пам’ять власівцях. Вони були злочинцями, але 8 травня вони гинули, захищаючи Прагу. А ви вбивали поляків. У Чеській Республіці ваша думка нікого не цікавить, тому що вона спотворена. Власовці принесли нам мир і у нас є право на власну думку», — додав голова міста.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України