ЄС|NATO

Рада ЄС ухвалила рішення виключити Україну зі списку COVID-безпечних країн

Рада ЄС ухвалила рішення виключити Україну та Сінгапур зі списку COVID-безпечних країн, громадяни яких можуть подорожувати до країн ЄС без додаткових обмежень, пов’язаних із коронавірусом.

Про це йдеться у поширеній у вівторок заяві Ради ЄС.

“Після розгляду в межах рекомендації про поступове скасування тимчасових обмежень на поїздки до ЄС з не обов’язковими цілями, Рада оновила список країн, спеціальних адміністративних районів та інших утворень та територіальних органів, для яких слід скасувати обмеження на поїздки. Зокрема, зі списку було виключено Сінгапур та Україну”, — сказано у заяві.

Список, як і раніше, переглядатиметься кожні два тижні і, залежно від обставин, оновлюватиметься.

Голова МЗС України Дмитро Кулеба, коментуючи можливе рішення Ради ЄС, заявив, що після вилучення України із “зеленого списку” ЄС тотального закриття кордонів Євросоюзу не буде. Це рекомендація, а фінальні рішення ухвалюватиме кожна окрема країна ЄС.

Зауважимо, що більшість країн Європи НЕ заборонять в’їзд вакцинованим українцям після вилучення зі списку Ради ЄС!

Це не здогадка, а висновок, до якого можна дійти після аналізу фактів:

  1. У рекомендаціях Ради ЄС вказано категорії осіб, яким слід дозволити в’їзд – окрім країн що є в переліку, в’їзд рекомендують дозволити також з поважних причин та вакцинованим.
  2. Багато країн дозволили в’їзд українцям ще до того, як Україна потрапила в рекомендаційний список, отже вони не мають забороняти в’їзд після того, як Україна вилетить зі списку.
  3. Деякі країни вже вилучили Україну зі своїх зелених списків, але залишили виключення для вакцинованих (тобто вилучення зі списку Ради ні на що не вплине).
  4. Більшість країн ввели виключення для вакцинованих з усіх країн, а не лише для України.
  5. Приклад інших країн: вакциновані громадяни Північної Македонії і Сербії можуть в’їжджати у більшість країн ЄС навіть через 1,5 місяці після того, як країна була вилучена з переліку Ради ЄС.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України