В Україні в державному бюджеті для медреформи на рік заклалося 50 доларів на людину, у США – 10 тисяч

Начебто і прем’єр вже висловився, і більшість в Раді зняли питання, що відставки в. о. міністра охорони здоров’я Супрун чекати не варто, а всі спори в мережі йдуть. Як пише у своєму блозі співзасновник банку Аваль, співвласник холдингу ” Молочний альянс Олександр Деркач, він 26 років займається системним бізнесом, в тому числі і медичним, розуміючи, що медицина страшно дорога річ. Клініка тисяч на 20 метрів корисної площі зі стаціонаром місць на 70-80 і повним комплектом апаратури, включаючи радіологію, коштує 30-35 мільйонів доларів. По-хорошому, така повинна стояти в кожному великому райцентрі. У держбюджеті на 2018 рік всі витрати на медицину закладені в обсязі 54 млрд. грн. Близько 2 млрд. доларів на 40 млн. чоловік, тобто по 50 доларів на людину. З яких ще буде щось вкрадено.

Деркач зазначає, що для прикладу – в Америці є така дуже шанована і відома клініка Mayo. Кожен рік приймає 1,3 млн. пацієнтів. Річний бюджет клініки 12 млрд. доларів. 10 тисяч доларів на рік у перерахунку на пацієнта. Можна порівняти з цифрою 50. Така велика клініка в Америці не одна, а які менше, тисячі. Відображає цифра 54 млрд. грн. реальні витрати на медицину, звичайно, що ні. Є ліки, є приватна медицина. Скільки мільярдів у рік йде повз бюджет і повз каси в кишені менеджерів і лікарів державних клінік, які паразитують на безкоштовних приміщеннях, апаратурі, зарплаті персоналу не знає ніхто. Адже цей «комунізм» в окремо взятій галузі вже оплачений з нашої з вами кишені.

На думку бізнесмена, вихід один – вся медицина повинна стати платною. Тоді вона буде конкурентною, тоді в неї прийдуть інвестори, тоді з’явиться грошовий ресурс для розвитку, тоді зникнуть хабарі і з’явиться можливість платити лікарям гідну зарплату, тоді в медвузи підуть найталановитіші випускники, тоді, нарешті, почне працювати страхова медицина. Яку не можна вибудувати для 20 тисяч, але можна для 20 мільйонів. І тоді років через 15-20 станеться якісна зміна рівня нашої медицини. Як бути з тими людьми, які не можуть за себе платити – виділяти їм субсидії, у грошовій формі, якими вони будуть розраховуватися за медичні послуги.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seventeen − thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh