Авторські статті

В Україні в державному бюджеті для медреформи на рік заклалося 50 доларів на людину, у США – 10 тисяч

Начебто і прем’єр вже висловився, і більшість в Раді зняли питання, що відставки в. о. міністра охорони здоров’я Супрун чекати не варто, а всі спори в мережі йдуть. Як пише у своєму блозі співзасновник банку Аваль, співвласник холдингу ” Молочний альянс Олександр Деркач, він 26 років займається системним бізнесом, в тому числі і медичним, розуміючи, що медицина страшно дорога річ. Клініка тисяч на 20 метрів корисної площі зі стаціонаром місць на 70-80 і повним комплектом апаратури, включаючи радіологію, коштує 30-35 мільйонів доларів. По-хорошому, така повинна стояти в кожному великому райцентрі. У держбюджеті на 2018 рік всі витрати на медицину закладені в обсязі 54 млрд. грн. Близько 2 млрд. доларів на 40 млн. чоловік, тобто по 50 доларів на людину. З яких ще буде щось вкрадено.

Деркач зазначає, що для прикладу – в Америці є така дуже шанована і відома клініка Mayo. Кожен рік приймає 1,3 млн. пацієнтів. Річний бюджет клініки 12 млрд. доларів. 10 тисяч доларів на рік у перерахунку на пацієнта. Можна порівняти з цифрою 50. Така велика клініка в Америці не одна, а які менше, тисячі. Відображає цифра 54 млрд. грн. реальні витрати на медицину, звичайно, що ні. Є ліки, є приватна медицина. Скільки мільярдів у рік йде повз бюджет і повз каси в кишені менеджерів і лікарів державних клінік, які паразитують на безкоштовних приміщеннях, апаратурі, зарплаті персоналу не знає ніхто. Адже цей «комунізм» в окремо взятій галузі вже оплачений з нашої з вами кишені.

На думку бізнесмена, вихід один – вся медицина повинна стати платною. Тоді вона буде конкурентною, тоді в неї прийдуть інвестори, тоді з’явиться грошовий ресурс для розвитку, тоді зникнуть хабарі і з’явиться можливість платити лікарям гідну зарплату, тоді в медвузи підуть найталановитіші випускники, тоді, нарешті, почне працювати страхова медицина. Яку не можна вибудувати для 20 тисяч, але можна для 20 мільйонів. І тоді років через 15-20 станеться якісна зміна рівня нашої медицини. Як бути з тими людьми, які не можуть за себе платити – виділяти їм субсидії, у грошовій формі, якими вони будуть розраховуватися за медичні послуги.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України