Авторські статтіДуховне

У Ватикані відбулася молитва за мир в Україні

Сьогодні вранці, в базиліці Святого Петра у Ватикані знялась благальна молитва до Господа Бога за мир в Україні та добру долю її народу. Довкола престолу святого Василія Великого, що над гробом святого священомущеника Йосафата, неподалік центрального престолу папської базиліки, 12 священиків Української Греко-Католицької Церкви та Мукачівської Греко-Католицької Єпархії, разом із семінаристами Папської Української Колегії Святого Йосафата та невеликою кількістю мирян, молились Святу Божественну Літургію в українському обряді.

Її очолив прот. Віталій Токар, доктор канонічного права та допоміжний судовий вікарій Івано-Франківської Архиєпархії, у співслужінні з отцями-каноністами, які трудяться при різних трибуналах наших архиєпархій, єпархій та екзархатів. Служба Божа відбулась у рамках 6-го щорічного курсу з подружнього процесуального права, який з 19 по 23 вересня 2016 року проходить в Папському Університеті Святого Хреста у Римі.

Головною темою цьогорічних лекцій для спеціалістів у канонічних дисциплінах стали два Motu Proprio Папи Франциска, “Mitis Iudex” та “Mitiset Misericors”, якими Вселенський Архиєрей у серпні 2015 року зреформував процес визнання недійсності подружжя. Протягом тижня понад 270 каноністів з різних куточків світу мають змогу поглибити своє знання в ділянці подружнього права, послухати доповіді провідних знавців цієї дисципліни, поділитись особистим досвідом та знайти відповіді на важливі питання осучасненого процесу визнання недійсності подружжя.

Від УГКЦ, з благословення її Отця і Глави, Блаженнішого Святослава, в цьому курсі беруть участь голови та працівники трибуналів Київської, Івано-Франківської, Тернопільсько-Зборівської архиєпархій, Самбірсько-Дрогобицької, Бучацької, Коломийсько-Чернівецької єпархій та Одеського екзархату.

Джерело:  Радіо Ватикану

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України