Меморандум про співробітництво між Адміністрацією Державної прикордонної служби України та громадською організацією «Інформаційно-консультативний жіночий центр» підписано сьогодні у Києві.
Меморандум про співробітництво між Адміністрацією Державної прикордонної служби України та громадською організацією «Інформаційно-консультативний жіночий центр» підписали сьогодні у Києві Голова прикордонного відомства Сергій Дейнеко та Голова правління Громадського об’єднання «Інформаційно-консультативний жіночий центр» Олена Суслова.
Метою підписаного Меморандуму є співробітництво, що спрямоване на проведення освітньо-інформаційних заходів з розповсюдження та вивчення в Державній прикордонній службі України міжнародних та національних документів з реалізації принципу ґендерної рівності. Зокрема основними напрямами співробітництва є поширення знань щодо принципу ґендерної рівності та основ його застосування особовим складом Державної прикордонної служби України, проведення тренінгів у форматі аудиторних занять (за потреби в он-лайн режимі) для різних категорій військовослужбовців та працівників Державної прикордонної служби України. А також надання допомоги у проведенні тренінгів у навчальних закладах та підрозділах Державної прикордонної служби України із залученням провідних українських науковців у цій сфері, проведення спільних конференцій, панельних дискусій та інших заходів, співробітництво в рамках діяльності з моніторингу за додержанням принципу ґендерної рівності.
Варто зазначити, що Інформаційно-консультативний жіночий центр (ІКЖЦ), який заснований як неурядова неприбуткова організація 1995 року, проводить активну суспільно-громадську діяльність щодо посилення ролі жінок у діяльності з розбудови миру та їх участі у державотворчих процесах.
Крім того, Центром розроблено та впроваджуються тренінги та навчальні програми «Протидія дискримінації», «Попередження та вирішення конфліктів, культура миру, залучення жінок до процесів миротворення», «Медіація», «Стратегічне планування», «Ґендерне інтегрування в програми місцевого розвитку», а також такі проекти як «Аудит безпеки території», «Відзнака та антивідзнака ґендерної рівноваги», «Ґендерний моніторинг законодавства» та ін.