Авторські статті

Портников: багато хто сьогодні не розуміє що зробив для України Євромайдан

Багато хто в Україні сьогодні, на превеликий жаль, не розуміють, що зробив для України Євромайдан, він розбудив багатомільйонну країну, яка жила фактично в стані Українській Радянській Соціалістичній Республіці. Перше – ми отримали незалежність, яка в 1991 була лише формальністю. Насправді ж, ніякого розпаду СРСР не було, і саме завдяки Майдану – цей розпад відбувся, Україна таки відкололася від «совка». Люди самі вийшли на вулицю за свою незалежність, за право самим вирішувати з ким і як жити. Про це у своєму блозі пише журналіст і публіцист Віталій Портніков.

За його словами, другий важливий момент, який приніс Євромайдан – він поламав радянську економічну систему. Не дарма, як тільки було ясно, що Асоціація з ЄС буде підписана, практично всі українські олігархи «завищали» від страху про те, що весь український ринок заточений на Росію і тепер Україні загрожує дефолт, країна просто зупиниться. Новій владі довелося різати по живому і дійсно крах радянської економічної системи вдарила по гаманцю багатьох, але це повинно було відбутися ще в 1991, тоді нічого такого не сталося, УРСР продовжувала і далі жити в економічній системі СРСР.

Портников відзначає, що третій фактор, який також приніс Майдан – він остаточно розкрив очі українцям на те, що ж це за країна Росія, яка замість того, щоб налагоджувати діалог з Києвом після Революції, почала воювати і вбивати українців.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України