«Порожні» фрагменти «рукописів з Кумрану» почали відчитувати

Нові дослідження з використанням технології NASA, так званої «imagining technology», допомогли відчитати єврейські букви на фрагментах «Біблійних сувоїв з Мертвого моря», які також називають «Рукописи з Кумрану».

Очолила їх проф. Джоан Тейлор з Королівського коледжу Лондона. Предметом її досліджень є фрагменти близько 1000 рукописів, які в 1950-х роках уряд Йорданії подарував Рональду Ріду та Університету Лідса для вивчення їхніх фізичних та хімічних структур (композитів). Урешті-решт, вони знайшли своє нове місце у бібліотеці Джона Райландса в Манчестерському університеті.

На відміну від нещодавно виявлених підробок з американського Музею Біблії у Вашингтоні, ніхто не заперечує автентичність тих фрагментів, які були виявлені в печерах Кумран у 1946-1956 рр.

Крім біблійних текстів, є також тексти, наприклад, з неканонічної Книги Ювілеїв.

Проф. Тейлор в інтерв’ю Yahoo U.K. саме так він пояснює своє відкриття: «Досі всі вважали, що вони є відносно малоцінними, «порожні» фрагменти рукописів. Однак мене зацікавив один із них, бо на ньому, здавалося, був якийсь знак. Я використала нову технологію, яку використовувала NASA, так зване «multispectral imaging», і приховані букви з’явились на івриті та арамейською мовою, в яких відчитали ціле слово `shabbat`. Завдяки цим новим технікам стародавні тексти, а точніше їхні букви, починають з’являтися. Це як скласти пазл, розрізаний на різні фрагменти».

Проф. Джоан Е. Тейлор – фахівець у галузі юдео-християнської археології, а також авторка кількох книг, серед них «Як виглядав Ісус».

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh