Полтавщину відвідає Почесний консул Італії

Про різні культурні події домовилися протягом візиту в Італію члени офіційної полтавської делегації, що відвідали міжнародний фестиваль в італійському місті Джавера-дель-Монтелло.

Полтавці презентували Україну на міжнародному фестивалі “Ритми і танці народів світу”, що відбувся в середині червня в Італії.

Окрім участі у заході, в офіційних представників української делегації відбулася низка зустрічей з консулом Італії в Україні, міським головою міста Падуя (Padova) та директором Торговельної палати.

Про результати зустрічі нам розповіла учасник делегації, заступник начальника управління культури Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко.

Так, за словами Валентини Володимирівни, в липні Полтавщину відвідає Почесний консул Італії в Україні Марко Тозон, який часто буває в різних областях нашої держави. До його візиту планують приурочити виставку світлин з подорожі полтавців на фестиваль, щоб презентувати консулу Італію очима українців.

Також, за результатами зустрічі з президентом сектору стратегічних проектів економічного розвитку при адміністрації комуни Венеції Бенджаміном Піро, полтавці мають певні домовленості в сфері культури.

Домовилися про п’ять речей, які маємо втілити в життя найближчим часом. По-перше, ми маємо тепер можливість виставити нашу експозицію – виставку майстрів народної творчості чи музейну колекцію, і вони готові нас прийняти. По-друге, вони голові прийняти на навчання нашу людину – фахівця з реставрації. Ми нічого не просимо, ми – самодостатні. Але є питання, в яких нам цікаво співпрацювати. Наприклад, у Венеції – найкраща школа у напрямку реставраційної справи. Тому ми (за наш кошт, звісно), плануємо направити нашого спеціаліста на навчання до Венеції, щоб людина повчилася і ми мали реставратора міжнародного рівня. Також почали налагоджувати зв’язки з напрямку фестивальної роботи. Адже маємо дуже високий рівень дитячого музичного мистецтва – хотілося б відправляти полтавських дітей (музичних виконавців) на такі заходи до Італії. На листопад запланували ще одну презентацію книги “Голодомор” пані Позднякової спільно з італійським музичним колективом, який має в репертуарі спеціально підібрану до цієї книги музику. Це музика тих народів світу, які постраждали від геноциду – вірменська, єврейська, італійська і, звичайно, українська. Ведемо активні перемовини, щоб диригент одного з італійських симфонічних оркестрів приїхав дати концерт з нашим Полтавським симфонічним оркестром, – розповіла Валентина Вождаєнко.

Також, повідомила чиновниця, наразі пожвавився процес роботи в галузі обміну італійських міст-побратимів. Це вже найближчим часом дасть можливість впроваджувати грантові проекти на Полтавщині.

Все починається з маленького. А економічні, інвестиційні проекти – то більш поглиблена і розширена за часом співпраця, в якій теж маємо певні позитивні зрушення, а про їх результати ми ще поговоримо, – додала Валентина Володимирівна.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nineteen + four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh