Авторські статтіДіаспора

Полтавщину відвідає Почесний консул Італії

Про різні культурні події домовилися протягом візиту в Італію члени офіційної полтавської делегації, що відвідали міжнародний фестиваль в італійському місті Джавера-дель-Монтелло.

Полтавці презентували Україну на міжнародному фестивалі “Ритми і танці народів світу”, що відбувся в середині червня в Італії.

Окрім участі у заході, в офіційних представників української делегації відбулася низка зустрічей з консулом Італії в Україні, міським головою міста Падуя (Padova) та директором Торговельної палати.

Про результати зустрічі нам розповіла учасник делегації, заступник начальника управління культури Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко.

Так, за словами Валентини Володимирівни, в липні Полтавщину відвідає Почесний консул Італії в Україні Марко Тозон, який часто буває в різних областях нашої держави. До його візиту планують приурочити виставку світлин з подорожі полтавців на фестиваль, щоб презентувати консулу Італію очима українців.

Також, за результатами зустрічі з президентом сектору стратегічних проектів економічного розвитку при адміністрації комуни Венеції Бенджаміном Піро, полтавці мають певні домовленості в сфері культури.

Домовилися про п’ять речей, які маємо втілити в життя найближчим часом. По-перше, ми маємо тепер можливість виставити нашу експозицію – виставку майстрів народної творчості чи музейну колекцію, і вони готові нас прийняти. По-друге, вони голові прийняти на навчання нашу людину – фахівця з реставрації. Ми нічого не просимо, ми – самодостатні. Але є питання, в яких нам цікаво співпрацювати. Наприклад, у Венеції – найкраща школа у напрямку реставраційної справи. Тому ми (за наш кошт, звісно), плануємо направити нашого спеціаліста на навчання до Венеції, щоб людина повчилася і ми мали реставратора міжнародного рівня. Також почали налагоджувати зв’язки з напрямку фестивальної роботи. Адже маємо дуже високий рівень дитячого музичного мистецтва – хотілося б відправляти полтавських дітей (музичних виконавців) на такі заходи до Італії. На листопад запланували ще одну презентацію книги “Голодомор” пані Позднякової спільно з італійським музичним колективом, який має в репертуарі спеціально підібрану до цієї книги музику. Це музика тих народів світу, які постраждали від геноциду – вірменська, єврейська, італійська і, звичайно, українська. Ведемо активні перемовини, щоб диригент одного з італійських симфонічних оркестрів приїхав дати концерт з нашим Полтавським симфонічним оркестром, – розповіла Валентина Вождаєнко.

Також, повідомила чиновниця, наразі пожвавився процес роботи в галузі обміну італійських міст-побратимів. Це вже найближчим часом дасть можливість впроваджувати грантові проекти на Полтавщині.

Все починається з маленького. А економічні, інвестиційні проекти – то більш поглиблена і розширена за часом співпраця, в якій теж маємо певні позитивні зрушення, а про їх результати ми ще поговоримо, – додала Валентина Володимирівна.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

17 − 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.