Авторські статтіЗдоров'я

9 кінезіологічних вправ, які змусять мозок працювати на повну потужність

Кінезіологічних вправ розроблено чимало — я відібрала з них тільки ті, які зручно виконувати в положенні сидячи, в тому числі під час роботи на комп’ютері. А в тому, що вони дійсно допомагають, у мене немає ні краплі сумніву, інакше б я їх давно закинула, а так вже протягом тривалого часу вдаюся до них щодня, благо вони нескладні і не вимагають витрат.

Ці вправи можна виконувати і дорослим і дітям, вони бадьорять, тонізують, знімають втому, тяжкість в голові, допомагають впоратися з небажаною в даний момент сонливістю, загострюють увагу і пам’ять, а також значно підвищують здатність концентруватися на виконуваній роботі.

9 кінезіологічних вправ, які змусять мозок працювати на повну потужність

Кінезіологія — це наука про розвиток розумових здібностей і досягнення фізичного здоров’я через рухові вправи. Вона включає в себе комбінацію теоретичних і практичних знань з натуропатії, фізіотерапії, акупунктури, хіропрактікі, східної медицини, гомеопатії і т. д.

З допомогою прийомів кінезіології зміцнюється здоров’я, оптимізуються основні психічні процеси (пам’ять, увагу, мислення, мова, слух, уяву, сприйняття), підвищується розумова працездатність, психоемоційний стан.

Вправи»Гаки»

Щоб зняти напругу, заспокоїти нервову систему, зосередитися і швидко відновити психоемоційний рівновагу — необхідно сісти на стілець, схрестити ноги, поклавши кісточку лівої ноги на гомілку правої ноги.

Потім схрестити руки, поклавши зап’ясті правої руки на зап’ясті лівої руки, після чого з’єднання єднати пальці в замок, так, щоб великий палець правої руки нічого поверх великого пальця лівої руки.

Вивернути з’єднані в замок руки перед грудьми «навиворіт», щоб зчеплені пальці були спрямовані догори. Дивитися прямо, погляд вгору, кінчик мови притиснутий до верхнього піднебіння (можна на вдиху притискати до твердого піднебіння кінчик мови, розслаблюючи його на видиху).

Посидіти в цій позі 1-5 хвилин до появи позіхання або до відчуття достатності.

Даний прийом (його можна виконувати також стоячи або лежачі) тільки на перший погляд здається пробачимо. Кінезіологи стверджують, що при такому перехрещенні рук, ніг і пальців відбуваються складні процеси, що призводять до збалансованої роботі моторних і сенсорних центрів як шкірного півкулі мозку, так і середнього мозку, який знаходиться прямо над твердим небом. При цьому досягається об’єднання емоцій і процесів мислення (посилення міжпівкульної інтеграції), приводячи до найбільш ефективної роботи (навчання) і реагування на події.

Вправи «Дзеркальне малювання»

Покласти на стіл чистий аркуш паперу. Взяти в обидві руки по олівцю. Почати малювати одночасно обома руками дзеркально-симетричні малюнки, літери, цифри. При виконанні цієї вправи розслабляються очі і руки. Коли діяльність обох півкуль мозку синхронізується, помітно збільшиться ефективність роботи всього мозку.

До речі, в кінезіології є такий цікавий прийом, не тільки корисний, але і захоплюючий. Більшість з нас виконують рутинні щоденні фізичні дії правицею (лівші — лівої). А що, якщо поекспериментувати, пробуючи чистити зуби, зачісуватися, брати в руки ті або інші предмети і так далі, іншою рукою? Дослідження показують, що виконання звичайного дії «незручною» рукою активізує нові ділянки мозку і допомагає розвивати нові контакти між клітинами мозку. Такі вправи дуже подобаються дітям.

Вправи «Вухо — ніс»

Лівою рукою взятися за кінчик носа, а правою рукою через ліве вухо. Одночасно відпустити вухо і ніс, плеснути в долоні, потім поміняти положення рук «з точністю до навпаки».

Вправи «Кочерга»

Підняту стопу вивернути всередину і по 8 разів качнути нею вперед і назад. Те ж з іншою ногою.

Вправи «Святоша»

Ця поза підійде для розслаблення після роботи. Сидячи (можна стоячи або лежачі), ноги тримати паралельно, не схрещуючи. З’єднати попарно кінчики пальців обох рук, наче тримаючи невеликий куля, і розташувати кисті перед грудьми. Погляд спрямований вниз, кінчик мови затиснутий між зубами. Перебувати в цьому положенні 1-2 хвилини, до появи позіхання або до відчуття достатності.
Вправи заспокоює, знімає нервово-м’язове напруження, гармонізує психічні процеси. Кінезіологи стверджують, що воно покращує роздільну роботу правого і лівого півкуль головного мозку.

Вправи «Лобно-потиличний корекція»

При виникненні почуття тривоги, невпевненості, хвилювання (або навіть стресу) допомагає так звань лобно-потиличне охоплення. Одну долоню покласти на чоло, іншу — на потилицю. Сконцентруватися. Зробивши кілька глибоких рівних вдихів і видихів, спокійно озвучити свою проблему. Якщо говорити вголос не виходить, досить просто думати про це. Посидіти так кілька хвилин. Якщо виникло позіхання, то це означає, що тіло вже позбавляється від напруги.

Коли рука торкається до чола, відбувається приплив крові, вона починає краще циркулювати по лобним часток мозку. В цій ділянці мозку відбуваються аналіз, усвідомлення і оцінка проблеми, і визначаються шляхи виходу з такої ситуації. На потилиці розташована зона, яка сприймає візуально ті образи, які потім зберігаються в нашій пам’яті. Прикладання до цієї області долоні стимулює кровообіг. Людина як би стирає подібним чином проблеми, образи, негативні ситуації. Завдяки глибокому диханню, в кров надходить кисень, повітря вентилюється — і з організму випаровується негатив. Вправи дає бажаний результат.

Вправи «Енергетизатор»

Покласти схрещені руки на стіл перед собою. Притиснути підборіддя до грудей. Відчути розтягування м язів спини і розслаблення плечового пояса. З глибоким вдихом закинути голову назад, прогнути спину і розкрити грудну клітину. Потім на видиху знову розслабити спину і опустити підборіддя до грудей.

В результаті цих дій розслаблюються м’язи шиї і плечового пояса, підвищується рівень кисню в крові, активізується вестибулярний апарат, посилюється приплив спинномозковій рідині, в центральній нервовій системі.

До цього простого, але ефективного вправі я в основному вдаюся під час роботи за комп’ютером. Якщо виконувати його 5-10 хвилин, то зменшується, а то й зовсім проходити відчуття втоми, помітно краще починає «працювати голова», підвищується концентрація уваги.

Вправи «Кнопки мозку»

Це міні-серія з трьох вправ, які вмикають «електричну систему організму. В результаті активізується кровопостачання головного мозку і робота обох його півкуль, підвищується концентрація уваги, поліпшується сприйняття сенсорної інформації.

Вправи знімають розумову втому, допомагають зосередитися на засвоюванні нової інформації і навіть покращують координацію рухів. Крім того, вони сприяють розслабленню, знімають нервове напруження (і дуже корисні, до речі, гіперактивним, легкозбудливим людям, як дорослим, так і дітям).

Кожну вправу виконувати кожною рукою по 20-30 секунд.

Вказівним і середнім пальцями однієї руки масажувати крапки над верхньою губою (середина носогубної складки) і посередині під нижньою губою. Долоню іншої руки в цей час лежить на пупка. Одночасно з цим потрібно переводити погляд в різних напрямках: ліворуч-вгору і вправо чи вниз і т. д. Потім поміняти положення рук і повторити вправу.

Вказівний і середній пальці однієї руки помістити, трохи натискаючи, під нижню губу. Пальцями іншої руки в цею ж годину масажувати область куприка. Повторити вправу, помінявши положення рук

Долоню однієї руки покласти на пупок. Пальцями іншої руки масажувати область куприка. Через 20-30 секунд поміняти положення рук.

Вправи «Слон»

Це одне з найбільш інтегруючих вправ «Гімнастики мозку» Підлоги Деннисона. Воно активізує і балансує всю цілісну систему організму «інтелект—тіло», покращує концентрацію уваги.

Отже, вухо щільно притиснути до плеча. Одночасно витягнути одну руку, як хобот слона, і почати малювати нею горизонтальну вісімку, починаючи від центру зорового поля і йдучи вгору проти годинникової стрілки. Очі стежать за рухами кінчиків пальців. Потім поміняти руки. Вправу виконувати повільно, по 3-5 разів кожною рукою.

Мені дуже подобається ця вправо, і я роблю його досить часто протягом дня. Особливо інтригує твердження фахівців, що «Слон» дозволяє виявити приховані здібності і розширити межі можливостей мозку.

Автор: Лариса Насонова

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

fourteen − 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.