Економіка

Полтавщина виділила сім мільйонів гривень на органічне виробництво

Полтавська область виділяє сім мільйонів гривень на підтримку та розвиток органічного виробництва в регіоні.

Про це повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов під час круглого столу «Підтримка органічного виробництва в Україні: механізм 2021 року та нові перспективні напрямки».

«В цілому програмою передбачено фінансування органічного напрямку в розмірі 7 млн грн. Ми дещо розширили і змінили умови надання підтримки, враховуючи вже існуючі державні програми для органічних виробників. Обласна програма передбачає компенсацію вартості отримання сертифікації, але не 100%, як було в попередні роки, а на 50%. У перехідний період на таку компенсацію можуть розраховувати всі господарства незалежно від розміру. Але після завершення цього періоду на допомогу матимуть право лише підприємства, які обробляють до 100 га та мають виручку до 10 млн за рік. Крім того, передбачено, що розмір компенсації не перевищуватиме 100 тис. грн на один суб’єкт господарювання», — розповідає Сергій Фролов.

За його словами, також передбачена компенсація до 50% вартості на придбання дозволених в органічному виробництві ЗЗР і добрив, але з розрахунку на площу не більше ніж 100 га для одного підприємства.

«Залишили для органічних виробників підтримку напрямку харчування в дитячих та соціальних закладах у розмірі 40%. Крім цього, Програма розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавської області до 2027 року має 11 напрямків, частиною з яких можуть скористатися органічні виробники», — зазначає Сергій Фролов.

Він звертає увагу органіків на наступні напрямки підтримки — розвиток кооперації, дорадчої діяльності та кредитування фермерів, де теж передбачена компенсація для органічних виробників.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України