ЄС|NATO

Politico: Британія ніколи не конфіскує активи РФ

Британські політики за два повних роки розв’язаної Кремлем війни так і не змогли придумати, як конфіскувати активи агресора на користь України. Загальна думка – мало підстав для такої конфіскації та проведення такої процедури.

“У політиці реальність рідко збігається з риторикою. І реальність така, що Велика Британія, ймовірно, ніколи не конфіскує російські гроші”, – ідеться в публікації Politico з посиланням на юристів із санкцій та експертів у сфері політики.

Опитані юристи та політичні експерти, наведені в публікації, зазначають, що хоча політична риторика може підштовхувати до конфіскації російських активів, реальність полягає в тому, що Велика Британія, імовірно, ніколи не надасть перевагу цьому кроку через відсутність юридичних підстав і потенційних наслідків.

Британське право ускладнює процедуру конфіскації, а з огляду на низьку доказову базу, зв’язок із російською державою стає ключовим аспектом у розгляді юридичної дійсності.

“Британський уряд навряд чи почуватиметься комфортно, встановлюючи сміливий новий правовий порядок”, – сказала юрист із санкцій у Peters and Peters Анна Бредшоу.

Експерти висловлюють думку, що відбір і передача російських активів Україні може мати серйозні наслідки для переговорів між Росією та іншими країнами щодо врегулювання конфлікту. Блокування російських активів за кордоном було реакцією на повномасштабне вторгнення Росії, але такий крок викликав напругу в міжнародних відносинах і викликав реакцію з боку Росії, що загрожує економічній стабільності.

Утім, неодноразові заклики від політиків США та країн Європи про передачу доходів від цих активів Україні свідчать про певну міжнародну підтримку. Однак реальна реалізація цих заходів викликає значні труднощі через правові та політичні обмеження, зазначають експерти.

Нагадаємо, Комітет у закордонних справах Палати представників Конгресу США більшістю голосів схвалив законопроєкт про використання заморожених активів Росії на користь України.

Водночас у Європі розпочала роботу група з відпрацювання механізмів компенсації за шкоду, завдану Україні російськими агресорами.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України