Політика

Росія та Іран поскандалили: іранський чиновник виступив проти Москви

Москва слабо відреагувала на потужну ракетно-дронову атаку, яку Іран влаштував Ізраїлю. Із Кремля не було чути привітань. Єдине – була промова представника РФ в ООН Василя Небензі, якого давно не сприймають всерйоз.

Так, колишній голова комітету національної безпеки іранського парламенту Хешматолла Фалахатпішех виступив із різкою критикою Росії за відсутність підтримки в нападі на Ізраїль. Про це повідомляє видання Iran International.

“Події показали, що Іран самотній у регіоні. Світові держави прийшли на допомогу Ізраїлю, щоб зменшити повітряний тиск на нього, але деякі держави не прийшли на допомогу Ірану навіть в умовах воєнного часу. Росія останнім часом не бажала надавати Ірану необхідне обладнання”, – заявив він.

Коментарі Фалахатпішеха повторюють його більш ранню критику Росії. У січні він звинуватив Москву в пошуку “партнера по злочину” для своїх дій в Україні, посилаючись на те, що Іран постачав Росії безпілотники-смертники.

З жовтня 2022 року Іран відправляє Росії безпілотники, які використовуються для нанесення ударів по об’єктах інфраструктури та цивільних районах на Україні. Ці безпілотники націлені на придушення української протиповітряної оборони.

Незважаючи на початкове заперечення Іраном факту постачання в Росію безпілотників-камікадзе Shahed, іранський уряд врешті-решт визнав, що відправив обмежену партію перед ескалацією конфлікту в Україні. Після початку конфлікту Росія активізувала військову співпрацю з Іраном.

Критики дедалі частіше висловлюють сумніви щодо надійності Росії як союзника Ірану, особливо стосовно ядерних питань і ширших зовнішньополітичних проблем.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України