Авторські статті

Поки диктаторські повноваження Януковича не обмежені Конституцією, реальне дотримання прав громадян в країні неможливе

Нинішні повноваження президента необхідно обмежити конституційно. Лише після цього можна буде говорити, що в країні реально дотримуватимуться права громадян завдяки функціонуванню незалежних гілок влади. Про це в ефірі «5 каналу» заявила народний депутат фракції «УДАР» Наталія Агафонова.

«Фактично, в системі влади необхідно закласти такі механізми, за якими повноваження президента будуть стримані тим же парламентом. А судова ж гілка влади буде абсолютно незалежною. Лише тоді, відповідно, ми можемо сказати, що і права громадян в країні будуть дотримуватися», – наголосила народний депутат.

За словами Агафонової, Янукович отримав можливості тиснути на інші гілки влади, на суди, прокуратуру та бізнес. Відповідно, вони не можуть стримувати такі диктаторські повноваження. “Саме тому без обмеження цих повноважень та їх конституційного закріплення розв’язати політичну кризу, в якій опинилася держава, неможливо”, – відзначила представниця «УДАРу».

Водночас, народний депутат наголосила, що обмежити повноваження президента може, зокрема, повернення до Конституції 2004 року через парламент. Однак, такий шлях потребує не менше 300 голосів народних депутатів і для цього потрібна політична воля.

Ще один шлях, на думку представниці «УДАРу», – це звернення до Конституційного Суду. «Якщо таке політичне рішення буде – знайти правову форму для нього можливо. Зокрема, звернутися за роз’ясненнями до Конституційного Суду, адже у регулятивній частині суд чітко не вказав, що Україна повертається до Конституції 1996-го року. Якби суд хотів виконати волю Януковича, як він це робив останні роки, він би дав роз’яснення дуже швидко. І політичну кризу можна вирішити досить швидко», – зазначила Наталія Агафонова.

Оптимальним Агафонова назвала варіант виходу з політичної кризи, за яким між президентом і парламентом підписується документ, яким буде призначено або технічний, або коаліційний уряд, і він діятиме до прийняття нової Конституції. «В цьому документі будуть перерозподілені повноваження президента і парламенту, а президент не зможе одноособово звільнити уряд. Завдяки підписанню цього документа про створення тимчасового уряду, Україна зможемо отримати зовнішні запозичення для виходу зі складної економічної ситуації, яка сьогодні склалася», – відзначила Наталія Агафонова.

Народний депутат додала, що паралельно з цим повинна вестися робота з розробки нової Конституції.

Українці не здаються. Боротьба триває! Не будьте осторонь, не «продиваньте» своє майбутнє! Якщо ви не маєте змоги побувати на цьому протистоянні у Києві, допоможіть тим, хто хоче добратися туди, та тим, хто там перебуває.

Добровільний збір коштів для протестувальників на Майдані: картка Приватбанку 5457082230251691. НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України