Авторські статті

Чи можливо здолати режим Януковича, граючи за його правилами?

Непростим стало співіснування в одних стінах всіх служб, департаментів і структур виконавчої влади, громадськості та новопроголошеної Народної ради. 

Папієв та його ошелешена команда дотепер не можуть відійти від наслідків подій 24 січня, коли через непідвладний контролю народний гнів голова обласної адміністрації разом зі своїми “регіоналами” з ганьбою залишив приміщення. Події того дня надовго мали би відбити бажання непродуманими кроками гнівити народ, але…

Опозиція на рівні області зобов’язана була в найкоротший термін закріпити успіх, утворити оперативний інформаційний центр, залучити найкращих фахівців, лідерів громадських середовищ та представників всіх опозиційних політичних сил та створити дієвий виконавчий орган при Народній раді Чернівецької області та розвинути отриманий успіх.

Натомість частина опозиційних політиків, замість налагоджування тісного контакту з якнайширшим громадським середовищем, занадто захопилася переговорним процесом з політичними шулерами та одноосібно вирішили скласти прапор оголошеної боротьби з режимом, отримавши взамін, можливо, і дієвий, але кабінетний інструмент у вигляді міжфракційного об’єднання з іще реально не створеним виконавчим комітетом як його дорадчий орган.

Після втягування частини опозиції в гру за шулерськими правилами мешканці Чернівців та області з пересторогою сприймають незрозумілий для людей завчасний демонтаж барикад, через такі дії значно втрачається довіра громади до таких політиків.

Домовленості, обопільне виконання яких практично гарантували “регіонали”, провладна більшість виконала лише частково. Народну Раду України як колегіальний орган через відмову “регіоналів” обласна рада не визнала. За заборону Компартії через злочини перед українською нацією “регіонали” також не голосували.

Наслідок перемовин опозиції з провладними депутатами – отримання двох кімнат у приміщенні обласної ради для функціонування Народної ради та можливість отримання посади 1-го заступника для опозиції. Чи вагомий це результат? Дієвим він може бути лише тоді, коли депутати Народної ради справді розпочнуть ефективну роботу та зуміють максимально залучити громадськість, талановиту молодь та професіоналів до контролю над владою.

Через зняття барикад громадяни, які раніше десятками та сотнями впродовж дня наповнювали приміщення обласної ради, зараз масово не приходять. У вечірній, нічний час та у вихідні люди приходять до приміщення обласної ради лише завдяки цілодобовому прийому громадян двома свободівськими депутатами та їхніми помічниками – лише завдяки цьому приміщення обласної ради та ОДА не здано, забезпечується постійна наявність частини активних мешканців Чернівців та області в приміщенні обласної ради та ОДА.

На помилках необхідно вчитися. І краще, якщо це помилки не твої. Тому, незважаючи ні на які обставини, задля спільної справи та дієвої боротьби з режимом Януковича ВО “Свобода” й надалі в Києві і на Буковині діятиме спільно з “Батьківщиною” та “УДАРом” із залученням якнайширшого загалу громадських організацій, лідерів середовищ та професіоналів.

Українці не здаються. Боротьба триває! Не будьте осторонь, не «продиваньте» своє майбутнє! Якщо ви не маєте змоги побувати на цьому протистоянні у Києві, допоможіть тим, хто хоче добратися туди, та тим, хто там перебуває.

Добровільний збір коштів для протестувальників на Майдані: картка Приватбанку 5457082230251691. НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України