Духовне

Початок Різдвяного посту 28 листопада 2019 року: традиції і молитви

Підтримки просять і у Богородиці

Віруючі будуть дотримуватися суворий Різдвяний пост з 28 листопаду по 2019 6 січня наступного року. Початок посту — важливе годину, в яке прийнято молитися і дотримуватися традицій, що сягають корінням в глиб часів.

Різдвяний піст розпочинається 28 листопада, і з цього часу віруючі утримуються від їжі тваринного походження, відмовляються від розважальних заходів і присвячують більше часу духовних справах. Духовна чистота починається з молитовник, які дозволяють перенести всі є тягарем утримання і вберегтися від підступів лукавого.

Традиції на початок Різдвяного посту

Піст — це не просто утримання від їжі, тому не можна називати годину з 28 листопаду по 6 січня православної дієтою. Це спосіб духовно зрости, навчитися контролювати свої звички. З початком посту перестають займатися порожніми справами: грати в комп’ютерні ігри, відвідувати розважальні заходи. Однак це не означає, що потрібно починати пост з самітництва. Наші предки традиційно ходили в гості, шанували гостей і з посмішкою вступали в пост, вірячи, що добрі помисли допоможуть впоратися з будь-якими труднощами.

Початок Різдвяного посту — відповідальний час, коли між близькими людьми не повинно бути сварок і непорозумінь. Від неприємних розмов не застрахований ніхто, але при цьому важливо оберігати один одного від поганих думок і намагатися запобігти будь-які конфлікти.

З першого дня посту віруючі запалюють церковні свічки, які горять до самого Різдва Христового. Ця традиція пов’язана з благодатним вогнем, який захищає від поганого і не дозволяє незлим думкам заволодіти розумом, відвернути віруючих від істинного шляху і духовного зростання.

Молитви 28 листопада 2019 року

У перший день Різдвяного посту моляться відразу після пробудження, щоб заручитися підтримкою Вищих Сил. Молитовні звернення допомагають правильно вступити в пост і провести його у покорі.

«Господь Всемогутній, до Тебе взиваю з проханнями щирими. Спаси, Господи, від дум поганих так вкажи шлях істинний. Дозволь протриматися у смиренні. Ниспошли мені, Господи, ангела на підмогу, щоб він постійно наглядав за мною і берег від будь-якого зла. Амінь».

Молитви 28 листопада підносять і перед всяким ділом, просячи благословення у Господа:

«Господи, зі смиренням роботу свою починаю, в інтересах сім’ї і кожен, хто живе на землі її присвячую. Благослови, Всемогутній Батько, на справи праведні, щоб кипіла робота моя. Амінь».

Православні молитви читають перед кожною трапезою:

«Благословенна буде їжа скромна і той, хто приготував її з любов’ю. З трепетом вкушаю послані даруй, молячись за душі всіх, що живуть на землі. Амінь».

Підтримки просять і у Богородиці, щоб утриматися від спокус і позбутися гріхів:

«Матінка Богородиця, покровителька й спасителька. Захисти мене, раба Божого (ім’я), від спокус і підступів лукавого. Прости мені гріхи вільні і невільні і донеси молитву мою щиру до Господа нашого Всемогутнього. Допоможи впоратися з труднощами і не дай мені вступити на шлях, що веде до духовного зубожіння. Амінь».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України