Початок Різдвяного посту 28 листопада 2019 року: традиції і молитви

Підтримки просять і у Богородиці

Віруючі будуть дотримуватися суворий Різдвяний пост з 28 листопаду по 2019 6 січня наступного року. Початок посту — важливе годину, в яке прийнято молитися і дотримуватися традицій, що сягають корінням в глиб часів.

Різдвяний піст розпочинається 28 листопада, і з цього часу віруючі утримуються від їжі тваринного походження, відмовляються від розважальних заходів і присвячують більше часу духовних справах. Духовна чистота починається з молитовник, які дозволяють перенести всі є тягарем утримання і вберегтися від підступів лукавого.

Традиції на початок Різдвяного посту

Піст — це не просто утримання від їжі, тому не можна називати годину з 28 листопаду по 6 січня православної дієтою. Це спосіб духовно зрости, навчитися контролювати свої звички. З початком посту перестають займатися порожніми справами: грати в комп’ютерні ігри, відвідувати розважальні заходи. Однак це не означає, що потрібно починати пост з самітництва. Наші предки традиційно ходили в гості, шанували гостей і з посмішкою вступали в пост, вірячи, що добрі помисли допоможуть впоратися з будь-якими труднощами.

Початок Різдвяного посту — відповідальний час, коли між близькими людьми не повинно бути сварок і непорозумінь. Від неприємних розмов не застрахований ніхто, але при цьому важливо оберігати один одного від поганих думок і намагатися запобігти будь-які конфлікти.

З першого дня посту віруючі запалюють церковні свічки, які горять до самого Різдва Христового. Ця традиція пов’язана з благодатним вогнем, який захищає від поганого і не дозволяє незлим думкам заволодіти розумом, відвернути віруючих від істинного шляху і духовного зростання.

Молитви 28 листопада 2019 року

У перший день Різдвяного посту моляться відразу після пробудження, щоб заручитися підтримкою Вищих Сил. Молитовні звернення допомагають правильно вступити в пост і провести його у покорі.

«Господь Всемогутній, до Тебе взиваю з проханнями щирими. Спаси, Господи, від дум поганих так вкажи шлях істинний. Дозволь протриматися у смиренні. Ниспошли мені, Господи, ангела на підмогу, щоб він постійно наглядав за мною і берег від будь-якого зла. Амінь».

Молитви 28 листопада підносять і перед всяким ділом, просячи благословення у Господа:

«Господи, зі смиренням роботу свою починаю, в інтересах сім’ї і кожен, хто живе на землі її присвячую. Благослови, Всемогутній Батько, на справи праведні, щоб кипіла робота моя. Амінь».

Православні молитви читають перед кожною трапезою:

«Благословенна буде їжа скромна і той, хто приготував її з любов’ю. З трепетом вкушаю послані даруй, молячись за душі всіх, що живуть на землі. Амінь».

Підтримки просять і у Богородиці, щоб утриматися від спокус і позбутися гріхів:

«Матінка Богородиця, покровителька й спасителька. Захисти мене, раба Божого (ім’я), від спокус і підступів лукавого. Прости мені гріхи вільні і невільні і донеси молитву мою щиру до Господа нашого Всемогутнього. Допоможи впоратися з труднощами і не дай мені вступити на шлях, що веде до духовного зубожіння. Амінь».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

7 − 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh