Основні шасі дослідного зразка Ан-178 (001) виробництва підприємства “Гідромаш” у 2015 році / Фото: Василь Коба
ДП “Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова” має поставити перший комплект нових шасі для військово-транспортного літака Ан-178-100Р в кінці жовтня цього року.
Про це журналістам видання “Апостроф” повідомив генеральний директор ДП “Антонов” Сергій Бичков
“Ми співпрацюємо з ДКАУ, в тому числі з “Південмашем”. Дуже пощастило, що там працює генеральний директор Сергій Войт, який зберіг потужності, а не розбазарив, як деякі керівники інших підприємств. Ми з ним уклали початковий контракт на виготовлення шасі на літаки Ан-178, які раніше робило російське підприємство “Гідромаш”. Перший комплект шасі виробництва “Південмашу” отримаємо в кінці жовтня”, – відзначив очільник ДП “Антонов”.
Переднє російське шасі для дослідного зразка Ан-178 у 2015 році / Фото: ТСН
Він додав, що після нещодавно проведених перемовин, “Антонов” домовився з “Південмашем” й про виготовлення на потужностях заводу інших деталей для своїх літаків.
За словами Сергія Бичкова, наразі вже повністю завершено імпортозаміщення на дослідному зразку Ан-178 (борт №1). У наступному році планується провести його льотні випробування.
“Ми знайшли аналоги практично всіх систем. Це – комплектуючі з США, Канади, Франції, Німеччини. Однак ми намагаємося збільшувати частку комплектуючих українського виробництва. Адже всі розуміють, що “Антонов” – конкурент, тому нам ніби й допомагають, але насправді не дуже активно: то відповідного дозволу немає, то ще чогось”, – розповів гендиректор.
Фото: Офіс Президента України
Щоб зменшити можливі проблеми зі складовими в майбутньому на ДП “Антонов” розраховують на поступову заміну компонентів іноземного походження на українські.
“Як керівник запевняю, що виробництво практично всіх комплектуючих, які ми купуємо в далекому і близькому зарубіжжі, з часом можна налагодити в Україні, тому що я знаю і наукові, і технічні, і виробничі можливості наших підприємств”, – відзначив Сергій Бичков.
Перший Ан-178-100Р для ЗСУ (зн 007) станом на початок червня 2021 року. Фото: Факти ICTV
За для цього, окрім перемовин з “Південмашем”, пройшли зустрічі й з іншими українськими виробниками.
“Я зібрав керівників понад 30 підприємств за напрямками гідравліки, бортового радіоелектронного обладнання, шасі, інших агрегатів і запропонував почати спільну роботу. Переконаний, що через 3-5 років українське літакобудування буде забезпечено комплектуючими українського виробництва”, – наголосив Сергій Бичков.
Фото: Офіс Президента України
Наразі на підприємстві планують найближчим часом завершити роботи з заміщення західними комплектуючими та почати польоти одразу на трьох літаках – вже згаданому вищу дослідному Ан-178-100Р №1 та двох перших транспортниках, що будуються за контрактом з Міністерством оборони України.
“Торік підписано контракт на три літаки для Міноборони України, який ми зараз успішно реалізуємо. Робота йде повним ходом з таким розрахунком, щоб в першому півріччі 2022 року злетів перший літак, до кінця року – другий”, – відзначив очільник держпідприємства.
Фото: Ивченко-Прогресс