Подорожі

Більшість прогресивних країн послаблюють обмеження для вакцинованих громадян

Що ж роблять інші країни

Тому що вакциновані менше розповсюджують вірус і майже не мають тяжких наслідків COVID-19. А отже-мають підтримувати економіку країни і можуть жити звичним життям.

Україна доєдналася до цієї практики цього тижня: на вакцинованих громадян не поширюються обмеження “жовтої” зони. Додатково Уряд готує перелік професій, для яких вакцинація від COVID-19 стане обов’язковою

Що ж роблять інші країни

 

📍у США Президент Байден оприлюднив свою стратегію вакцинації 9 вересня. Нею охоплено 2/3 всіх працівників. Згідно зі стратегією підтвердження вакцинації вимагають при великих скупченнях людей (спорт, концерти тощо); всі компанії від 100 працівників мають забезпечити їх вакцинацію або щотижневе тестування; всі держслужбовці, понад 17 млн медиків, вчителі та діти з відповідного віку мають бути вакциновані.

📍У Польщі діє обов’язкова вакцинація для медиків, поліції, пожежників та працівників муніципальних органів. Також планується впровадити обов’язковий сертифікат про вакцинацію – всюди.

📍У Литві люди без ковідного паспорта не можуть потрапити в магазини з товарами не першої необхідності, в торгові центри, на ринки, якщо їхня площа перевищує 1500 кв. м, в кафе та ресторани всередині. Також вони не зможуть користуватися послугами салонів краси, ходити в спортклуби, на заходи за участю понад 500 людей.

📍У Словенії держслужбовці, які працюють безпосередньо з іншими людьми, зобов’язані зробити щеплення або надати документ про одужання від вірусу.

📍У Швейцарії COVID-сертифікати зробили обов’язковими для відвідування ресторанів, культурно-мистецьких заходів та проведення дозвілля в закритих приміщеннях.

📍У Туреччині ввели обов’язкові ПЛР-тести для невакцинованих при відвідуванні концертів і театрів.
Тож такі обмеження – нормальна світова практика. Вакцинація стала для людства дієвим інструментом пережити COVID-19.

Ольга Стефанишина

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України